1. اخبار استان
  2. آسفالت ریزی‌ معابر ۱۲۱روستای استان زنجان

کد خبر: 28120

مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان خبر داد

آسفالت ریزی‌ معابر ۱۲۱روستای استان زنجان

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان گفت: معابر ۱۲۱روستای استان با اعتباری بالغ بر ۸۰۰ میلیارد ریال به همت بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان و‌ با مشارکت دهیاران در سال جاری آسفالت ریزی شد.

به گزارش همدلی‌زنجان؛ رضا خواجه ای با بیان اینکه با اجرای طرح تامین قیر رایگان از سوی دولت و مشارکت دهیاران تاکنون اقدامات مناسبی در زمینه آسفالت معابر روستاهای این استان برداشته شده‌است ،ادامه داد: آسفالت ریزی ۶۷ کیلومتر از معابر داخلی روستاهای استان به مساحت ۴۰۰ هزار ما مربع از محل اعتبارات قیر رایگان از سوی این نهاد انقلابی در راستای توسعه روستاها انجام شده است.

وی ادامه داد: باید با انجام برنامه ریزی های مناسب در جهت توسعه روستاها، فضای زندگی شایسته ای برای ساکنین روستاها فراهم نمود تا از این طریق روستاییان نیز فرصت زندگی و رشد و توسعه را داشته باشند.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان تصریح کرد: اعتبارات قیر یارانه ای فرصت خوبی برای بهسازی محیط‌های معابر روستایی در راستای ارتقا بهداشت محیط عمومی، هدایت آب‌های سطحی، ارتقا کیفیت محیط زندگی، ایجاد نشاط و انگیزه برای تثبیت جمعیت در روستاها که خواستگاه تولید و احیای صنایع دستی و گردشگری روستاها است.

رضا خواجه ای با بیان اینکه اقدامات بنیاد مسکن انقلاب اسلامی به‌ویژه در حوزه عمران روستایی و اجرای طرح‌های توسعه‌ای در راستای توانمندسازی روستاییان و تقویت زیرساخت‌ها در روستاها از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است، بیان داشت :با شناسایی و بهره‌برداری از ظرفیت‌های موجود در مناطق روستایی، ارتقا منزلت اجتماعی روستائیان، ایجاد بستر لازم برای شکوفایی و پیشرفت عدالت تدوین شده، شاهد نقش تعیین‌کننده روستاها در افزایش تولید ناخالص داخلی کشور و همچنین مهاجرت معکوس هستیم، که در این راستا بنیاد مسکن با اجرای پروژه های عمرانی، در محرومیت زدایی و توسعه روستاها نقش مهمی داشته است.

وی به اجرا و بازنگری طرح هادی روستایی با هدف ایجاد زمینه توسعه و عمران روستاها با توجه به شرایط فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی‌ منطقه، از سوی این نهاد اشاره کرد گفت : در سال جاری، بازنگری طرح هادی ۱۲۳ روستای استان با اعتباری بالغ بر ۱۱۹ میلیارد ریال انجام شده و همچنین طرح هادی در ۲۷۴ روستا با اعتباری بالغ بر ۱۶۵۰ میلیارد ریال اجرا شده است.

گزارش خطا / تخلف

نوع تخلف یا مشکل را مشخص کنید *
Select an option
توضیحات *
Fill out this field

تبلیغ در همدلی
خبر بعدی
ایده جوانان زنجانی مورد حمایت قرار می گیرد
خبر قبلی
کارخانه لاستیک « دنا» چگونه به « فنا» رفت ؟!
مطالب مرتبط

ـ دیدگاه های ارسال شده، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
ـ پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
ـ پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
آخرین اخبار
پربحث ترین اخبار
یادداشت
فهرست