1. اخبار استان
  2.  اجرای ۳ پروژه مهم ملی راه سازی در شهرستان طارم

کد خبر: 29310

رئیس اداره راه و شهرسازی شهرستان طارم خبر داد:

 اجرای ۳ پروژه مهم ملی راه سازی در شهرستان طارم

رئیس اداره راه و شهرسازی شهرستان طارم، از اجرای سه پروژه مهم ملی راه سازی در شهرستان طارم خبر داد و گفت: پروژه سه راهی طارم به منجیل با قوت در حال اجرا است و بیش از ۱۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

به گزارش همدلی‌زنجان؛ سید غفور شفیعی، از بخش راه به عنوان یکی از شاخص‌های مهم توسعه‌ای هر منطقه و استان یاد کرد و گفت: راه نقش بسیار مهم و اساسی در حمل و نقل کالا و مسافر دارد.  ۶ پروژه مهم راه سازی در استان زنجان در حال انجام است. از این تعداد، سه پروژه ملی راه سازی در شهرستان طارم در دست اجرا است.

رئیس اداره راه و شهرسازی شهرستان طارم، با بیان اینکه پروژه «سه راهی طارم به منجیل» از پروژه‌های مهم استان زنجان بوده و ارتباط این استان با گیلان را برقرار می‌کند، تاکید کرد: این پروژه با پروژه «ملاسرا -شفت» و پروژه «کلور- درام» سه پروژه مهم راه سازی هستند که در طارم اجرا می‌شود.

شفیعی با بیان اینکه پروژه «درام-کلور» فعال بوده و پیمانکار طبق قرار داد و جدول زمانی بندی، عملیات خاکبرداری را تا بهار سال ۱۴۰۲ به اتمام خواهد رساند، گفت: در صورت تامین اعتبار این مهم محقق می‌شود و این پروژه مشترک راه سازی با استان اردبیل است.

وی به پروژه سه راهی طارم به منجیل اشاره کرد و گفت: ۱۶.۵ کیلومتر از این پروژه پیمان سپاری شده و با قوت در حال اجرا است و بیش از ۱۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

رئیس اداره راه و شهرسازی شهرستان طارم، تصریح کرد: طول محور این پروژه «۸۰ کیلومتر» است که «۳۳.۵ کیلومتر» از این پروژه که در حوزه‌ی شهرسان طارم است طی سالهای گذشته اجرا شده و برای تردد استفاده می‌شود.

شفیعی با بیان اینکه پروژه سه راهی طارم به منجیل مصوب سفر مقام معظم رهبری در سال ۸۲ بوده و به دلیل کمبود اعتبارات کافی بعد از ۲۰ سال هنوز به اتمام نرسیده است، گفت: همچنین به علت صعب العبور بودن هزینه زیادی برای اجرا می‌خواهد و این مهم هم عامل کندی اجرای پروژه بوده است.

وی به پروژه محور «ملاسرا و شفت» اشاره کرد و بیان داشت: این پروژه در خصوص تامین اعتبار مشکل دارد و اینکه بحث زیست محیطی که در محدوده استان گیلان است هنوز مرتفع نشده ولی در داخل شهرستان طارم این پروژه آغاز شده و با اجرای میدان زیتون در ورودی جنوبی شهر آببر این پروژه در حال انجام است.

گزارش خطا / تخلف

نوع تخلف یا مشکل را مشخص کنید *
Select an option
توضیحات *
Fill out this field

تبلیغ در همدلی
خبر بعدی
جابجایی ردیف‌های بودجه باید به ارائه خدمات مطلوب به مردم منجر شود
خبر قبلی
۵۷ پروژه آموزشی خیر ساز در استان زنجان فعال است
مطالب مرتبط

ـ دیدگاه های ارسال شده، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
ـ پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
ـ پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
آخرین اخبار
پربحث ترین اخبار
یادداشت
فهرست