1. اخبار استان
  2. اخلاق جزو اصول مهم در حوزه پزشکی است

کد خبر: 10832

اخلاق جزو اصول مهم در حوزه پزشکی است

مشاور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اخلاق را جزو اصول مهم در حوزه پزشکی عنوان کرد و گفت: در اخلاق پزشکی سال‌ها است که برای مباحثی چون عدالت، خیرخواهی، احترام به بیمار و … سرمایه گذاری و زمان اختصاص داده شده است.

به گزارش همدلی زنجان؛ احمدعلی نوربالا ظهر دوشنبه در همایش اخلاق و آداب پزشکی که در مرکز همایش‌های بین‌المللی روزبه زنجان برگزار شد،  با بیان اینکه خدمات تخصصی به جامعه، از دیگر اصول مهم در حوزه پزشکی محسوب می شود، اظهار کرد: سند اخلاق پزشکی مشتمل بر ۹ بند تدوین شده است.

وی با ااشاره به اینکه تحقق توسعه در هر زمینه ای نیازمند رعایت اخلاق است، افزود: تجربه گویای این واقعیت است که اگر می‌خواهیم در هر حرفه‌ای به تکامل برسیم، باید مقوله اخلاق در آن حرفه را در اولویت قرار دهیم.

مشاور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه محوریت تدوین سند اخلاق پزشکی مبتنی بر رابطه با بیماران است، خاطرنشان کرد: در یکی از بندهای این سند بر مدنظر قرار دادن مصالح بیمار، خانواده و جامعه به صورت هم‌زمان تاکید شده است.

وی با تاکید بر اینکه اگر خواهان تکامل اخلاق حرفه‌ای به عنوان یک ضرورت انکارناپذیر در جامعه پزشکی کشور هستیم، باید مزیت‌های استراتژیک را بازتعریف کنیم، ادامه داد: اعتقاد راسخ به این مهم داریم که تا زمانی که اخلاق حرفه‌ای تکامل پیدا نکند، نمی‌توان انتظار داشت که تکامل حرفه‌ای محقق شود.

 

گزارش خطا / تخلف

نوع تخلف یا مشکل را مشخص کنید *
Select an option
توضیحات *
Fill out this field

تبلیغ در همدلی
خبر بعدی
نفرات برتر جشنواره ملی عکس توفیق در زنجان معرفی شدند
خبر قبلی
زنجان با وجود جاذبه های زیاد، کم برخوردار است
مطالب مرتبط

ـ دیدگاه های ارسال شده، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
ـ پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
ـ پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
آخرین اخبار
پربحث ترین اخبار
یادداشت
فهرست