ارتقای شاخص‌های کمی و کیفی در مدیریت درمان تامین اجتماعی زنجان

نظام درمان حوزه سلامت کشور همواره تلاش کرده خدمات مناسبی به عموم مردم ارائه دهد. در این بین سازمان تامین اجتماعی یکی از بخش های مهم در این حوزه محسوب می شود که در آن مدیریت های درمان تامین اجتماعی استان های کشور نقش مهمی را ایفا می کنند.

به گزارش همدلی‌زنجان؛ مدیریت درمان تامین اجتماعی استان زنجان نیز به عموم مردم به ویژه بیمه شدگان تامین اجتماعی خدمات درمانی مختلفی ارائه می کند و طی یک سال اخیر تنوع ارائه داروها و تخصص های پزشکی را در مراکز درمانی خود توسعه داده است. در این بین تلاش دارد کیفیت و کمیت ارائه خدمات درمانی را توسعه دهد و مراکز درمانی خود را بهسازی کند.

در این راستا یکی از اقدامات مهم صورت گرفته بهسازی و ساماندهی پارکینگ بیمارستان امام حسین (ع) و ساختمان های درمانی آن بوده است.  ‌استانداردسازی فضاهای فیزیکی بخش های جراحی و بستری بیمارستانهای امام حسین(ع) در طی یک سال اخیر انجام شده است. این بیمارستان یکی از بیمارستان های سازمان تامین اجتماعی در استان زنجان بوده که مورد توجه جدی مدیریت فعلی قرار دارد تا شرایط ارائه خدمات آن نیز توسعه خوبی پیدا کند.

 

 

از اینرو با توجه به اینکه تامین اعتبار در شرایط فعلی کشور با مشکلات زیادی مواجه است. مدیریت درمان تامین اجتماعی توانسته دستگاه های مورد نیاز این مرکز را تامین کند. یکی از اقدامات مهمی که در بیمارستان امام حسین (ع) انجام شده تکمیل تجهیزات آزمایشگاهی بیمارستان امام حسین(ع) است. در این راستا  خرید دستگاه اتوآنالایزر ۸۰۰ تست در ساعت با اعتبار ۱۳میلیارد ریال محقق شده است.

در همین راستا خرید دستگاه لاپاراسکوپی بیمارستان امام حسین(ع)زنجان با اعتبار۱۶میلیارد ریال، خرید دستگاه ماموگرافی بیمارستان امام حسین (ع)زنجان با اعتبار ۱۵ میلیارد ریال  و خرید دستگاه تصویر برداری پانورکس بیمارستان امام حسین(ع)زنجان با اعتبار ۸ میلیارد ریال انجام شده است.

پیگیری توسعه بیمارستان امام حسین (ع) با مساعدت و حمایت جدی محسن افشارچی، استاندار زنجان از مدیر عامل سازمان تامین اجتماعی در حال پیگیری است که تحقق آن یک تحول بزرگ در حوزه درمانی استان زنجان خواهد بود.

 

در راستای توسعه فیزیکی مراکز درمانی تامین اجتماعی در استان زنجان پروژه توسعه بیمارستان سردارشهید قاسم سلیمانی، در مساحت بالغ بر ۴۳۰۰ متر و اعتباری بالغ بر ۹۰۰ میلیارد ریال آغاز شده است. خرید دستگاه سونوگرافی بیمارستان سردارشهید قاسم سلیمانی با اعتبار۱۳ میلیارد ریال و خرید دستگاه اتوکلاو پلاسما بیمارستان سردار شهید قاسم سلیمانی با اعتبار ۶ میلیارد ریاد عملیاتی شده است.

موافقت نامه کمیسیون ماده ۲۰وزارت بهداشت به منظور تجهیز بیمارستان سردار شهید قاسم سلیمانی ابهر به دستگاه سی تی اسکن(در حال حاضر خرید دستگاه در مرحله اخذ مجوز خرید از هیئت مدیره سازمان تامین اجتماعی است) اخذ شده است.

همچنین تملک زمین مورد نیاز برای شروع عملیات احداث ساختمان جدید درمانگاه شهرستان خدابنده انجام شده است. این پروژه در حال حاضر در مرحله طراحی بوده و عملیات اجرایی آن پس از اخذ تاییدیه های لازم در نیمسال دوم آغاز می شود.

با توجه به اینکه خدمات ارایه شده به ۳۸ هزار بیمه شده شهرستان خدابنده در ساختمان مشترک درمانگاه و شعبه بیمه و با محدودیت فضای فیزیکی صورت می گرفت، احداث ساختمان جدید درمانگاه در دستور کار این مدیریت قرار گرفت است.  احداث ساختمان جدید درمانگاه در فضای به متراژ ۳هزار ۵۰۰ مترمربع و با اختصاص ۷۰ میلیارد تومان اعتبار منجر به ارتقاء کمی و کیفی خدمات درمانی در این شهرستان خواهد شد.

 

ارایه خدمات ویزیت سرپایی پزشکان اعم از عمومی و متخصص و دندانپزشک به تعداد ۹۶۸۴۵۳ نفر طی یکسال در مراکز درمانی تامین اجتماعی استان زنجان انجام شده است. همچنین ‌اجرای طرح حذف دفترچه های تامین اجتماعی و جایگزینی نسخه الکترونیک در مراکز درمانی غیر تامین اجتماعی محقق شده است.

تمدید رتبه درجه یک اعتبار بخشی در بیمارستانهای امام حسین(ع) و سردار شهید قاسم سلیمانی ابهر برای نظام درمانی تامین اجتماعی زنجان کسب شده و  نظام آراستگی در بیمارستان امام حسین (ع) بعنوان دستگاه شایسته تقدیر مستقر شده است.

از اقدامات دیگر در حوزه درمان تامین اجتماعی استان زنجان توسعه مدیریت ارتباط با بیمه شدگان از طریق راه اندازی سامانه CRM و استقرار سیستم مدیریت امنیت اطلاعات ISMS در مدیریت درمان استان بوده است.

طرح غربالگری بیماری های کلورکتال، کنسر برست و نیز راه اندازی کلینیک های دیابت و فشار خون بالا اجرا شده است. ارتقاء درمانگاه عمومی شهدای خرمدره به درمانگاه تخصصی و ارایه خدمات ویزیت متخصصین آغاز شده است.

 

در زمان شیوع کرونا کار بسیار مضاعفی بر دوش کادر درمان بوده است. در این راستا ارایه خدمات به بیماران کرونایی استان زنجان در مراکز در مانی تامین اجتماعی استان به تعداد ۳۲۵۶  نفر بستری در بیمارستان امام حسین(ع) زنجان و تعداد ۹۲۹ نفر بستری در بیمارستان سردارشهید قاسم سلیمانی ابهر بوده است. همچنین انجام ۱۴۵۶۸ مورد سی تی اسکن ریه جهت تشخیص بیماران کرونایی از مراجعه کنندگان به بیمارستان امام حسین (ع) زنجان در بخش سرپایی و بستری انجام شده است.

برگزاری منظم جلسات ستاد اقامه نماز استان و برپایی نماز جماعت در تمامی واحدهای تابعه انجام شده است. اخذ اعتبارات لازم به منظور مقاوم سازی درمانگاه شفا ابهر و بازسازی اساسی پلی کلینیک حکیم هیدجی و اخذ تاییدیه آتش نشانی و شروع عملیات اجرایی استقرار سیستم اطفاء حریق در واحدهای تابعه به منظور تمدید پروانه بهره برداری محقق شده است.

تعامل سازنده با شرکای اجتماعی سازمان به خصوص کانون های بازنشستگان، خانه کارگر و کانون شورای اسلامی کار با برگزاری جلسات منظم ماهیانه به منظور استماع مشکلات و پیشنهادات سازنده این عزیزان در دستور کار بوده است.

گزارش خطا / تخلف

نوع تخلف یا مشکل را مشخص کنید *
Select an option
توضیحات *
Fill out this field

تبلیغ در همدلی
خبر بعدی
اعزام ۱۷۰ نیروی کمکی جهت خدمات رسانی به زائران اربعین حسینی
خبر قبلی
فروشنده سکه های تقلبی به دام پلیس افتاد
مطالب مرتبط

ـ دیدگاه های ارسال شده، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
ـ پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
ـ پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
آخرین اخبار
پربحث ترین اخبار
یادداشت
فهرست