رئیس مجمع نمایندگان استان زنجان:

استاندار استان زنجان باید فردی توانمند و با سابقه باشد / لیست ۱۳ نفره!

رئیس مجمع نمایندگان استان زنجان تاکید کرد:استاندار زنجان باید فردی توانمتد و با سابقه باشد و استاندار ضعیف خط قرمز مجمع نمایندگان است لذا بنا به درخواست وزیر کشور پیشنهاداتی در این حوزه داشته ایم.

حسن شجاعی علی آبادی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت تصریح کرد: در رابطه با انتخاب استاندار زنجان گفت: روشن است که انتخاب استاندار بر عهده دولت و وزیر کشور است. پس مسئولیت هر انتخابی هم بر عهده دولت خواهد بود. آنچه که برای مجمع نمایندگان استان موضوعیت دارد قوی بودن استاندار است. خط قرمز ما انتخاب استاندار ضعیف است.

وی با تأکید بر اینکه مجمع نمایندگان اهل مماشات و ملاحظه کاری نیست، ادامه داد: با نام استاندار کاری نداریم. اما باید تلاش کرد تا استانداری توانمند و قوی انتخاب شود که بتواند عقب ماندگیهای استان را جبران کند و پیشرفت را برای استان به ارمغان بیاورد. مجمع نمایندگان از این موضع کوتاه نخواهد آمد.

رئیس مجمع نمایندگان استان زنجان با اشاره به برقراری تماس‌هایی بین رئیس مجمع نمایندگان و وزیر کشور گفت: در این تماس‌ها مشورتهایی از مجمع نمایندگان استان در مورد گزینهها خواسته شده است. همچنین از مجمع خواسته شده که گزینههای پیشنهادی خود را معرفی کنند.

شجاعی در مورد نحوه انتخاب گزینه های پیشنهادی مجمع خاطر نشان کرد: در انتخاب گزینه ها، اعضای مجمع میتوانستند خودشان با هم به جمع بندی برسند و گزینه هایی را پیشنهاد دهند؛ اما مجمع نمایندگان استان زنجان این کار را نکرده است و باب مشورت را به روی همه دلسوزان استان اعم از ائمه جمعه، جریانهای سیاسی و فرهنگی و نخبگان، با سلایق و دیدگاههای مختلف باز کرده است. بنابراین تلاش شد که تمامی اسامی مطرح شده از سمت افراد در لیست خام اولیه قرار گیرد. لیست ابتدایی پس از تنظیم به پنجاه نفر رسید. بعد از آن در چهار جلسه مفصل با حضور هر پنج نماینده استان، رزومه تمام افراد بررسی شد و تحقیقاتی صورت گرفت. در بررسیهای بعدی این لیست ۵۰ نفره به لیست ۲۲ نفره و در نهایت به ۱۳لیست نفره تقلیل یافت.

وی در توضیح افراد این لیست گفت: لیست ۱۳ نفره شامل دو بخش (۶ و ۷ نفره) بود. در یک بخش حدود شش نفر از چهرههای مطرح در سطح ملی (هم بومی و هم غیر بومی) اما با سوابق درخشان قرار گرفت. رئیس مجمع نمایندگان با آن شش نفر صحبت کرد که اگر استانداری زنجان به آن‌ها پیشنهاد شود می پذیرند یا خیر. از بین آن شش نفر تنها یک نفر پذیرفت.

دکتر شجاعی افزود: بخش دیگر شامل یک لیست ۷ نفره از چهره های توانمند مدیریتی بود. که یک نفر تأیید شده از بخش اول هم به این لیست اضافه شد. یک لیست ۸ نفره مشخص شد. در بررسی دقیق تر هر نماینده اولویتهای خود را مطرح کرد و افراد به ترتیب اولویت مشخص شدند. در نهایت یک لیست هشت نفره طبق اولویتبندی نمایندگان استان به وزارت کشور ارسال شد.

وی در پایان تأکید کرد: مجمع نمایندگان استان تنها نقش مشورتی داشته و اصراری بر نامی ندارد. لذا مسئولیت انتخاب استاندار و هر گونه پاسخگویی در مورد این انتخاب، بر عهده وزیر کشور خواهد است.

 

گزارش خطا / تخلف

نوع تخلف یا مشکل را مشخص کنید *
Select an option
توضیحات *
Fill out this field

تبلیغ در همدلی
خبر بعدی
دستگیری اعضای باند سارقان طلا در زنجان
خبر قبلی
نزدیک ۴۰ درصد از جمعیت هدف استان زنجان واکسینه شدند
مطالب مرتبط

ـ دیدگاه های ارسال شده، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
ـ پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
ـ پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

1 دیدگاه
بیشترین رأی
تازه‌ترین قدیمی‌ترین
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

پژو پارس استانداری کجاست آیا کسی میدونه دوسالی نیست آن هم دراراکه

آخرین اخبار
پربحث ترین اخبار
یادداشت
فهرست