1. اخبار استان
  2. استاندار زنجان پاسخ دهد!

کد خبر: 17971

استاندار زنجان پاسخ دهد!

استاندار زنجان در جلسه ستاد درآمدهای مالیاتی استان زنجان به چند موضوع مهم اشاره کرده است. موضوع نخست اینکه در شش ماه نخست سال جاری بیش از ۱۰ هزار میلیارد ریال وصول درآمدهای مالیاتی در استان صورت گرفته است که در مقایسه با سال قبل ۳۸درصد افزایش دارد.

به گزارش “همدلی‌زنجان”؛ فتح اله حقیقی گفته که دستگاه هایی همچون گمرک، امور مالیاتی، راه و شهرسازی، استانداری و ثبت اسناد در وصول درآمدهای مالیاتی بسیار خوب عمل کرده اند و دستگاه هایی که درآمدهای پیش بینی شده آن ها وصول نشده باید تا ۴۸ ساعت علت آن و نحوه جبران عقب ماندگی را بیان کنند.

ذکتر چند نکته در این خصوص حائز اهمیت بوده و نیازمند شفاف سازی مقام عالی اجرایی استان هستیم. در سال گذشته استان زنجان جزو پنج استان نخست در تامین درآمدهای استانی کشور بوده و همانطور که نمایندگان استان در مجلس تاکید کردند زنجان استان ۲۷ کشور در دریافت بودجه است! در خصوص وضعیت موجود علاوه بر مطالباتی که بارها از استاندار زنجان انجام شده، در نخستین جلسه رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان نیز به جد این موضوع مطالبه شده است.

علاوه بر مدیران دولتی نمایندگان استان که صرفا دنبال مقصر در این خصوص بودند خود وظیفه پیگیری و مطالبه جدی دارند. حال در سال جاری ظاهرا استان زنجان رکورد جدیدی با تلاش مدیران اجرایی شده و علاوه بر تحقق درآمد مالیاتی پیش بینی شده دولت ۳۸ درصد درآمد مازاد نیز کسب کرده است. در شرایطی که وضعیت اقتصادی کشور و استان دارای رکود سنگین بوده و دولت نیز همواره به استان در خصوص تخصیص اعتبارات عمرانی جفا کرده، مدیران استانی برای کسب بیلان شخصی از حقوق مردم استان گذشته اند.

نیاز است استاندار زنجان پاسخ دهد، در شرایط فعلی که اقتصاد استان با توجه به شرایط اقتصاد کشور دچار کاهش تولید ناخالص داخلی، کاهش شدید درآمد در بخش های مختلف به ویژه خدمات و صنایع است، با چه ساز و کار مشخصی درآمدهای مالیاتی در استان افزایش ۳۸ درصدی داشته است؟ همچنین استاندار زنجان پاسخ دهد در سال جاری چه میزان از درآمدهای مازاد استانی که میزان آن برای سال گذشته مشخص است توسط دولت به استان برگشت داده شده است؟

دستگاه موفق یعنی امور مالیاتی که همواره در اخذ مالیات موفق بوده چرا پاسخ روشنی به برخی مطالبات رسانه ها در خصوص درآمدهای مالیاتی و میزان بازگشت آن نداده است. از درآمدهای مربوط به جرائم راهنمایی و رانندگی جه میزان به شهرداری های استان اختصاص یافته است؟

در سال های اخیر با اینکه درآمدهای استانی در استان زنجان همواره افزایشی بوده و به لطف مقامات اجرایی استان تحقق ها بیش از پیش بینی ها بوده، اما شاهدیم اغلب پروژه های عمرانی استان متوقف و یا پیشرفت بسیار کندی دارند. تمام طرح های عمرانی استان در ایستگاه توقف است اما درآمدهای مالیاتی که دولت از استان دریافت می کند و بازگشت آن نیز در هاله ای از ابهام قرار دارد مدام در حال افزایش است.

مردم استان زنجان در این خصوص مطالبه جدی از مقامات اجرایی استان و نمایندگان مجلس شورای اسلامی دارند.

 

اختصاص اعتباری معادل ۴۰ میلیارد تومان از محل فروش پسماند روی به استان زنجان

فتح اله حقیقی همچنین از اختصاص اعتباری معادل ۴۰ میلیارد تومان از محل فروش پسماند روی به مردم استان زنجان خبر داده است. این موضوع نیز در جلسه ستاد درآمدهای مالیاتی استان زنجان طرح شده و استاندار شفاف عنوان کرده که این درآمد برای مردم زنجان بوده است. حقیقی گفته: با تلاش های بسیار و تعامل سازنده با دادگستری، حکم پسماند به نفع مردم صادر و مجوز عملیات جابجایی آن با موافقت وزارت صمت به قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا داده شد ولی تا به امروز نتیجه ای از این اقدامات حاصل نشده و این موضوع باید تا جلسه آینده بررسی و نتیجه اعلام شود.

استاندار زنجان پاسخ دهد که به صورت مصداقی این میزان درآمد چگونه موجب انفاعی مردم زنجان شده است. مردمی که در طول سال ها فعالیت واحدهای سرب و روی زیان سلامتی و اجتماعی بالایی متحمل شدند و همواره در سایه منافع اقتصادی افرادی ذی نفوذ حقوقشان نادیده گرفته شده است. همچنین موضوع جابجایی پسماند چرا بعد از گذشت ماه ها بلاتکلیف بوده و اعتراض مردم روستای سردهات پاسخ شفافی از طرف مدیرکل محیط زیست استان داده نشده است.

گزارش خطا / تخلف

نوع تخلف یا مشکل را مشخص کنید *
Select an option
توضیحات *
Fill out this field

مطالب مرتبط

دیدگاه شما چیست؟

آخرین اخبار
پربحث ترین اخبار
یادداشت
فهرست