1. اخبار استان
  2. استعفا یا شانتاژ خبری !

کد خبر: 30469

استعفا یا شانتاژ خبری !

دیروز خبری مبنی بر استعفای پنج عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی زنجان منتشر شد که تصویر سند آن که این پنج عضو در اختیار رسانه ها قرار دادند نشان می دهد که نامه ای به انجمن نظارت بر انتخابات اتاق های بازرگانی کشور نوشته شده است.

به گزارش همدلی‌زنجان، این نامه را افشین آشوری، سید علیرضا حجازیان، محسن حمیدی، سهندعلی فلاحی و ولی اله منصوری امضا کرده اند. نکته مهم اینکه استعفای اعضای اتاق باید به هیئت نمایندگان و هیئت رئیسه ارسال شود نه انجمن نظارت بر انتخابات اتاق کشور! و ظاهرا این اقدام برنامه ریزی شده برای ایجاد موج سواری رسانه ای بعد از ایجاد برخی حواشی طی روزهای گذشته بوده است.

همانطور که استعفای انسیه ابوبصیر از شورای شهر زنجان در صحن علنی شورا بررسی و مصوب شد و پروسه قانونی آن در حال انجام است و قبلا نیز از اعضای رئیسه و هیئت نمایندگان اتاق های دیگر(همچون همدان) این پروسه طی شده و استعفای آن ها در جلسه ای با حضور اعضای هیئت نمایندگان بررسی شده است.

هیات نمایندگان اتاق بالاترین مرجع رسیدگی به مسائل و مشکلات است که متشکل از ۱۵ تن از افرادی است که با آرای اعضای اتاق بازرگانی به مدت چهار سال انتخاب می شوند.

این استعفا به نظر سوری و در راستای افزایش دامنه حواشی و شانتاژ رسانه ای بعد از انتخابات هیئت رئیسه اتاق قابل تفسیر است. نکته قابل تامل در این خصوص اینکه مشخص شد از ۱۵ عضو هیئت نمایندگان پنج عضو در یک رویکرد مشترک فعالیت می کنند که گروه اقلیت هیئت نمایندگان محسوب می شوند.

از بین همین پنج عضو افرادی بودند که قبل از انتخاب هیئت رئیسه مدعی برنامه اهای تحولی و توسعه ای برای اتاق بودند اما تا گروه و خودشان نتوانستند هیئت رئیسه اتاق را تصاحب کنند، حال شروع به ایجاد حواشی کرده اند. در این خصوص چند نکته قابل تامل است. نخست اینکه اگر این نفرات آرای منتخب هیئت نمایندگان هستند که دموکراسی برقرار بوده و باید از آن تمکین کرد.

اما اگر تقلب و مشکلات قانونی در فرایند انتخابات بوده که مرجع رسیدگی کننده باید رای دهد! که تاکنون این موارد مستند نشده است. حال که هیئت رئیسه با آرای همین هیئت نمایندگان مشخص شدند؛ مشخص نیست خواسته گروه حداقلی دقیقا چیست!

بررسی های نشان می دهد این حواشی بخش خصوصی زنجان را در کشور دچارمشکل می کند و افرادی که به خاطر مناقع شخصی در حال دامن زدن به آن هستند مقصرین اصلی بوده و صلاحیت لازم را برای تصدی پست های مهم ندارند! چرا که یکی از شاخصه های کسب مسئولیت باید تمکین به قانون و فرایند دموکراسی باشد!

گزارش خطا / تخلف

نوع تخلف یا مشکل را مشخص کنید *
Select an option
توضیحات *
Fill out this field

تبلیغ در همدلی
خبر بعدی
اهدای ۵ میلیارد ریالی خیری برای احداث پایگاه های امدادی به هلال احمر زنجان
خبر قبلی
 پروژه‌های نهضت ملی مسکن زنجان با همکاری خوب متقاضیان همراه است
مطالب مرتبط

ـ دیدگاه های ارسال شده، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
ـ پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
ـ پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
آخرین اخبار
پربحث ترین اخبار
یادداشت
فهرست