1. اخبار استان
  2. افتتاح ۱۵ طرح آبرسانی روستایی در استان زنجان

کد خبر: 19317

با دستور وزیر نیرو انجام شد:

افتتاح ۱۵ طرح آبرسانی روستایی در استان زنجان

همزمان با سی و ششمین هفته پویش#هر-هفته-الف-ب-ایران، ۱۵ طرح آبرسانی روستایی با دستور دکتر اردکانیان وزیر و بصورت ویدئوکنفرانسی در استان زنجان به بهره برداری رسید.

به گزارش همدلی‌زنجان؛ به نقل از شرکت آب و فاضلاب استان زنجان، در این مراسم پروژه هایی در مناطق مختلف روستایی استان زنجان به ویژه ۶ روستا در منطقه محروم و دور افتاده قره پشتلو از توابع شهرستان زنجان و روستاهایی در شهرستان های خرمدره، سلطانیه، ماهنشان و ایجرود افتتاح شد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان زنجان گفت: با بهره برداری از این ۱۵ طرح آبرسانی، جمعیتی افزون بر ۷ هزار و ۵۹۸ نفر از خدمات آب شرب بهداشتی و پایدار بهره مند می شوند.

«علیرضا جزء قاسمی» اظهار کرد: برای اجرای این طرح ها اعتباری معادل ۲۰۱ میلیارد ریال هزینه شده است که در دوره ساخت برای ۱۵۳ نفر و در دوره بهره برداری برای ۱۵ نفر ایجاد اشتغال شده است.

وی بیان کرد: در قالب این طرح ها ۷ باب مخزن ذخیره آب با ظرفیت ۶۰۰ متر مکعب احداث شده است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تصریح کرد: احداث ۴۱ کیلومتر خط انتقال و ۲۴ کیلومتر اصلاح و توسعه شبکه توزیع از دیگر عملیات انجام گرفته در این پروژه هاست.

این مسئول به ساخت ۹ باب ایستگاه پمپاژ با ظرفیت ۴۱ لیتر بر ثانیه نیز اشاره کرده و افزود: تامین آب شرب پایدار، مهاجرت معکوس به روستاها و ارتقاء سطح بهداشت عمومی از جمله اهداف اجرای این طرح هاست.

گزارش خطا / تخلف

نوع تخلف یا مشکل را مشخص کنید *
Select an option
توضیحات *
Fill out this field

مطالب مرتبط

دیدگاه شما چیست؟

آخرین اخبار
پربحث ترین اخبار
یادداشت
فهرست