1. اخبار استان
  2. امداد رسانی هلال احمر زنجان به ۲۱۹ حادثه دیده در نوروز ۱۴۰۰

کد خبر: 20826

امداد رسانی هلال احمر زنجان به ۲۱۹ حادثه دیده در نوروز ۱۴۰۰

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: از ۲۵ اسفند سال گذشته تا ۱۵ فروردین امسال ۵۰ مورد تصادف جاده‌ای و یک مورد حادثه کوهستان اتفاق افتاده و ۲۱۹ نفر از هموطنان از این حوادث متاثر شدند.

به گزارش همدلی‌زنجان؛ سید قاسم موسوی با بیان اینکه در این سوانح پنج نفر از هموطنان در صحنه حادثه فوت شدند، اظهار کرد: ۲۱۴ نفر از مسافران نوروزی آسیب دیده بودند. مصدومان ناشی از حوادث بیان شده ۱۰۰ نفر بوده است. ۱۲ مصدوم توسط نیرو‌های امداد و نجات هلال احمر برای مداوا به مراکز درمانی استان منتقل شده اند.

وی با بیان اینکه در طرح نوروزی امداد و نجات هلال احمر ۹۲ تیم عملیاتی فعال شده بود، اضافه کرد: در این تیم‌ها ۲۴۱ نفر نجاتگر و امدادگر در حوادث، خدمات امدادی شبانه روزی ارائه داده اند.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: هموطنان در صورت گرفتار شدن در سوانح و حوادث با شماره ۱۱۲ برای دریافت خدمات امداد و نجات در هر ساعت از شبانه روز تماس برقرار کنند.
وی گفت: در طرح نوروزی ۴۹ دستگاه آمبولانس، ۴۳ دستگاه خودروی نجات و یک دستگاه خودوری کمک دار سبک در امدادرسانی به هموطنان در جاده‌های استان زنجان بکارگیری شد.
گزارش خطا / تخلف

نوع تخلف یا مشکل را مشخص کنید *
Select an option
توضیحات *
Fill out this field

مطالب مرتبط

دیدگاه شما چیست؟

آخرین اخبار
پربحث ترین اخبار
یادداشت
فهرست