«انتصاب»؛ چالش حلقه انتصابات زنجان! / جاه طلبی ها تا کجا پیش می رود؟

زینب زمانی

ظاهرا تیم مدیریتی استان وحلقه انتصاب و گروه های به ظاهرا هم گروه و همفکر در استان زنجان برای فرایند انتصابات دچار سردرگمی هستند و در برخی حوزه ورود آن ها حتی منافع تولید را هم به خطر انداخته است.

به گزارش همدلی‌زنجان؛ در روزهای گذشته بعد از استعفای قاسملو از معاونت هماهنگی امور اقتصادی و جایگزینی سعید محمدی بجای وی، عباس قنبری نیز از مدیرکلی سرمایه گذاری استانداری استعفا داد. حال مدیرکل استاندارد که از افراد نزدیک حلقه انتصابات استان زنجان بود نیز یکباره برکنار شد! و به صورت موقت فردی امور اجرای این اداره کل را برعهده گرفت! در همین وانفسا شاهد طرح یک چهره بازنشسته برای تصدی مدیرعاملی شرکت شهرک های صنعتی استان زنجان هستیم!

فضای انتصاب مدیران در استان زنجان به مرحله پرالتهابی رسیده است. در شرایط که حرف و حدیث ها در حوزه علوم پزشکی زنجان نیزداغ است. برخی معتقدند هرچند مدیریت استان از عملکرد مدیر فعلی رضایت ندارد اما به نظر می رسد با حمایت یک نماینده هنوز ادامه فعالیت وی محتمل باشد. برخی نیز عدم تغییر بختیاری را مربوط به مسائل اداری می دانند. با این حال شائبه هایی در خصوص اختلاف حسن شجاعی، نماینده مردم ابهر، خرمدره و سلطانیه با طیف و حلقه مدیریتی استان وجود دارد.افرادی که این شائبه را مطرح می کنند معتقدند که حتی عدم تغییر بختیاری به دلیل حمایت های شجاعی است.

در همین شرایط توئیت حسن شجاعی، در خصوص یک مدیر استانی شائبه برانگیز شد! افکار عمومی مدام سوال می کرد که فرد مورد نظر وی کیست! حال سخن از تغییر مدیر پارک علم و فناوری استان زنجان است! در حالی که گفته می شد یکی از حساسیت های محسن افشارچی به حوزه پارک ها و مراکز رشد است! و در آن مقطع همدلی زنجان در مطلبی از برخی تغییرات و مصداقا تغییر مرکز رشد علوم پایه انتقاداتی مطرح کرد، حال مشخص شده علاوه بر همه حساسیت ها عملکرد این حوزه ها نیز قابل دفاع نیست!

ظاهرا یک فرد دانشگاهی دیگر بجای آذرپیوند به پارک استان خواهد رفت. برخی معتقدند مدیران آکادمیک که ضعف های اجرایی و مدیریتی دارند کمکی به پیشبرد اهداف توسعه ای استان در این حوزه ها نکرده اند. یکی از این حوزه ها پارک های علم و فناوری استان، علوم پایه و مراکز رشد دانشگاهی است! با این تغییر حال حوزه های استارتاپی استان نیز دچار تزلزل های مدیریتی خواهند شد.

با تمامی این تفاسیر حلقه انتصابات که در دولت های گذشته به این میزان دامنه و چتر نفوذش را نگسترانده بود! حتی به شرکت های بزرگ دولتی استان نیز ورود کرده است. آخرین تحرکات از جاه طلبی حلقه مدیریتی استان، مربوط به قضایای شرکت پارس سوئیچ ومعطلی چندین ماه این شرکت بزرگ تولیدی استان بود که بلعخره گزینه مورد نظر حلقه انتصابات موفق شد کرسی مدیرعاملی را به دست آورد.

اما این تحرکات محدود به این مسائل نبود و تحرکات در سطوح ترکیب هیئت مدیره شرکت های بزرگ نیز مطرح است. از پارس سوئیچ تا ایران ترانسفو که بسیار هم قابل تامل است. جالب است بدانید در آخرین تغییرات مربوط به شرکت پارس سوئیچ محمدجواد علی شاهی عضو هیئت مدیره شد و سپس منصور اوجاقی که چندی پیش به عنوان مدیرعامل برق منطقه ای زنجان هم معرفی شد، در ترکیب هیئت مدیره این شرکت قرار گرفته است.

اما جالب تر اینکه در هیئت مدیره شرکت ایران ترانسفو نام حمیدرضا خضریان به عنوان نماینده گروه سرمایه گذاری گروه توسعه ملی به چشم می خورد که موجب شده برخی شائبه هایی در این خصوص مطرح کنند. اینکه وی شاید از اقوام علی خضریان، نماینده مجلس، فعال سیاسی و رسانه‌ای و عضو کمیسوین اصل ۹۰ مجلس باشد! علی خضریان هم کمیسیونی حسن شجاعی، نماینده مردم ابهر، خرم دره و سلطانیه است.

 

 وی در یازدهمین انتخابات مجلس شورای اسلامی موفق شد با کسب ۷۴۰ هزار و ۳۳ رای، به عنوان نفر بیست و چهارم از حوزه انتخابیه تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس از استان تهران انتخاب شود.  نمی توان سندی بر نسبت فامیلی این دو عنوان کرد. اما نکته جالب در این خصوص مدرک کاردانی حمیدرضا خضریان است! اینکه چطور می شود فردی با مدرک کاردانی! و بدون سوابق اجرایی لازم توسط گروه توسعه ملی به عنوان عضو هیئت مدیره یک گروه بزرگ تولیدی معرفی شود!

شنیده ها حاکی است که ظاهرا با عضویت حمیدرضا خضریان توسط سازمان بورس موافقت نشده! و برخی مدعی اند که علی یگانه فرد رئیس اتاق زنجان به عنوان عضو هیئت مدیره معرفی خواهد شد. در این بین برخی از کارشناسان معتقدند تغییرات هیئت مدیره طرحی از قبل پی بینی شده و در راستای تسلط و نفوذ حلقه انتصابات بر شرکت های بزرگ دولتی زنجان است. این در حالی است که عملکرد بهزاد ظهیری، مدیرعامل شرکت ایران ترانسفو مثبت ارزیابی شده است.

 

 

گزارش خطا / تخلف

نوع تخلف یا مشکل را مشخص کنید *
Select an option
توضیحات *
Fill out this field

تبلیغ در همدلی
خبر بعدی
خروج ۶۸۴ خانواده توانمند شده از چرخه حمایتی کمیته امداد زنجان
خبر قبلی
محکومان زیادی در استان مشمول عفو رهبری شدند
مطالب مرتبط

ـ دیدگاه های ارسال شده، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
ـ پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
ـ پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
آخرین اخبار
پربحث ترین اخبار
یادداشت
فهرست