1. اجتماعی
  2. انفعال مسئولان استان در استفاده از ظرفیت وزیر زنجانی…!

کد خبر: 19838

انفعال مسئولان استان در استفاده از ظرفیت وزیر زنجانی…!

بیست و سوم بهمن ماه، با حضور وزیر دفاع که اصالت زنجانی دارد، بخش هایی از بیمارستان ارتش زنجان افتتاح شد.

به گزارش همدلی‌زنجان، امیر حاتمی نماینده و وزیر معین ستاد اقتصادی مقاومتی کشور در استان زنجان است. با اینکه استان زنجان نیروهایی در تراز وزیر در دولت دارد اما نتوانسته از ظرفیت این نیروهای بومی برای توسعه استان بهره حداکثری ببرد.

اخیر با اتکا با ظرفیت های وزیر دفاع شاهد همکاری تیپ زرهی ارتش جهت بازگشایی معابر پادگان در شهر زنجان بودیم. اما از ظرفیت های اقتصادی وزارت دفاع و بدنه دولت به طور موثری توسط مسئولان اجرایی استان و نمایندگان استان در مجلس برای توسعه استان استفاده نشده است.

موضوع قابل تامل اینکه ارتباط نزدیک عباس راشاد، رئیس فعلی شورای اسلامی شهر زنجان با هم طیف سیاسی خود یعنی مصطفی طاهری، نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی منجر به پیگیری مشکل بازگشایی معبر پادگان از وزیر دفاع شد! اما مصداق این پیگیری توسط استاندار زنجان یا هر مقام و مسئول اجرایی دولت در استان و یا شهرستان زنجان از وزیر دفاع صورت نگرفت!

یا اگر گرفت نه روشن بود نه منتج به نتیجه شد! اما شاهد بودیم با پیگیری نماینده مجلس از وزیر دفاع و جلسات لازم ورود نیروهای شهرداری به داخل پادگان و آغاز عملیات اجرایی در آن محقق شد!

وزارت دفاع یکی از وزارتخانه های مهم و کلیدی دولت است که فعالیت های اقتصادی نیز دارد. موضوع اقتصاد مقاومتی نیز در دستور کار این وزارتخانه بوده و وزیر دفاع نیز وزیر معین برای استان زنجان بوده که خود نیز زنجانی است. حال سوال این است چرا از ظرفیت وی برای حضور اقتصادی زیرمجموعه های وزارت دفاع در استان بهره برداری نشده است؟

دقیقا نقش و ظرفیت این وزیر زنجانی در بدنه دولت برای مسائل اقتصادی استان چه بوده است؟ استاندار زنجان به عنوان بالاترین مقام اجرایی استان، از حضور وزیر دفاع در استان طی دو سال اخیر چه بهره برداری اقتصادی کرده است؟

انفعال مدیران دولتی استان زنجان و نداشتن برنامه و پیگیری موثر برای استفاده از ظرفیت زنجانی های مقیم تهران فرصت سوزی زیادی برای مردم زنجان ایجاد کرده است. برخی نیز معتقدند زنجانی هایی که در تهران حضور دارند نقش موثری در مسائل توسعه ای استان ایفا نمی کنند! اما نمونه پادگان می تواند مصداقی از انفعال مسئولان اجرایی دولت در استان برای پیگیری و اثربخشی لازم باشد!

در مطالب دیگری در خصوص سایر افراد تاثیرگذار منتصب به زنجان در تهران و روابط متقابل تهران و زنجان بیشتر سخن خواهیم گفت.

 

گزارش خطا / تخلف

نوع تخلف یا مشکل را مشخص کنید *
Select an option
توضیحات *
Fill out this field

تبلیغ در همدلی
خبر بعدی
بازداشت ۹ اخلال گر اقتصادی در حوزه گندم و آرد شهرستان خدابنده
خبر قبلی
جعل عنوان توسط رئیس مجمع مشاوران جوان استاندار زنجان؟
مطالب مرتبط

ـ دیدگاه های ارسال شده، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
ـ پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
ـ پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

2 نظرات
بیشترین رأی
تازه‌ترین قدیمی‌ترین
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

مسوولان بی عرضه و غیربومی زنجان

دولت ها همیشه استانداران و مدیران ضعیف در زنجان استفاده میکنند.

آخرین اخبار
پربحث ترین اخبار
یادداشت
فهرست