1. اخبار استان
  2. باید احترام به طبیعت را یاد بگیریم و یاد بدهیم

کد خبر: 30563

باید احترام به طبیعت را یاد بگیریم و یاد بدهیم

مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان زنجان گفت: حفاظت و حمایت از عرصه های منابع طبیعی بدون همکاری آحاد مردم و صاحبان معادن، که یکی از بهره برداران مناطق بکر طبیعت هستند، امکان پذیر نمی باشد.

به گزارش همدلی‌زنجان، سید حسن حسینی در جلسه هم اندیشی با معدنداران استان زنجان گفت: در کل دنیا بحث صنعتی شدن زندگی انسانها هیچ منافاتی با زندگی بشر نداشته اما بعد از  مدتی متأسفانه این موضوع با منفعت طلبی بیشتر در جهت تخریب طبیعت قرار گرفته و خسارت های زیانباری را به بار آورده است

 حسینی ادامه داد: دانشمندان با مطالعات در هفت دهه ی  اخیر به این نتیجه رسید ه اند که حدود هزار میلیارد درخت به دست بشر قطع شده که در اثر آن برخی از گونه های اکولوژیک موجودات زنده جانوری و گیاهی منقرض شده و یا در معرض انقراض قرار گرفته اند.

مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری اظهار داشت: از جمله خسارت هایی که در سال های اخیر، در اثر تخریب جنگلها به طبیعت وارد شده است، کم تربن آن بروز سیل های ویرانگر ، رانش زمین، خشک شدن آبگیرها و دریاچه ها و همینطور افت بسیار زیاد سطح آب های زیرزمینی می باشد و اخیراً نیز پدیده ی جدید و شوم ریزگردها به آن اضافه شده است.

وی تأکید کرد: در گذشته طبیعت پیرامون ما خیلی زیباتر و سر سبز تر بود که گذشتگان تحویل نسل ما داده بودند. ما با این همه علم و دانش که داریم، با طبیعت خویش چکار کردیم؟ و با این وضعیت که داریم، به کجا خواهیم رسید؟

حسینی در ادامه گفت: کشورهای مختلف در دنیا بعد از برگزاری جلسات متعدد و تشکیل کنوانسیونهای بین المللی در نهایت به این نتیجه رسیدند که این نوع برخورد با طبیعت قابل قبول نیست و باید در رفتار با طبیعت تجدید نظر کرد و هزار میلیارد درخت از دست رفته، به چرخه طبیعت بازگردد.

وی اذعان داشت: در راستای عمل به مصوبات کنوانسیون بین المللی مبارزه با تغییرات اقلیمی، سهم کشور ما هم یک میلیارد نهال تعیین شده و در این راستا منابع طبیعی نیازمند همکاری بیشتر مردم می باشد . وی گفت: سهم استان زنجان نیز ۳/۵ میلیون اصله نهال از ۲۵۰ میلیون اصله ای است که برای سال ۱۴۰۲ در سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری، مشخص شده است.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان زنجان در ادامه به تعهدات زیست محیطی صاحبان معادن اشاره کرد و گفت: در راستای اجرای طرح مردمی کاشت یک میلیارد درخت، معدن داران می توانند به شیوه های مختلفی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری را یاری نمایند.

در ادامه جلسه بعضی از صاحبان معادن با مطرح نمودن برخی مشکلات بخش معدن، از جمله مسائل و تعارضات اجتماعی، برای همکاری کامل اعلام آمادگی نمودند.

گزارش خطا / تخلف

نوع تخلف یا مشکل را مشخص کنید *
Select an option
توضیحات *
Fill out this field

تبلیغ در همدلی
خبر بعدی
تخلفاتی در دانشگاه علوم پزشکی زنجان
خبر قبلی
دانشگاه علوم پزشکی زنجان
مطالب مرتبط

ـ دیدگاه های ارسال شده، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
ـ پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
ـ پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
آخرین اخبار
پربحث ترین اخبار
یادداشت
فهرست