1. اخبار استان
  2. با اجاره خانه های بالا کسی نمی تواند تشکیل خانواده بدهد

کد خبر: 28081

 استاندار زنجان:

با اجاره خانه های بالا کسی نمی تواند تشکیل خانواده بدهد

استاندار زنجان به الحاق زمین به طرح مسکن ملی زنجان که نیاز مردم است اشاره کرد و گفت: در طرح اقدام ملی مسکن باید رفاه حداکثری برای مردم فراهم شود.
به گزارش همدلی‌زنجان؛ محسن افشارچی در جلسه کارگروه امور زیربنایی استان در محل استانداری زنجان،با بیان اینکه دولت به مسکن دار شدن  افرادی که خانه ندارند توجه جدی دارد،گفت: امروز مسکن مشکل جدی جوانان استان زنجان است.

 

وی با بیان اینکه وجود مسکن باعث می شود جوانان به سمت ازدواج گرایش پیدا کرده و تشکیل خانواده بدهند، اظهار داشت: دولت بر تحقق این مهم، طرح نهضت ملی مسکن را اجرا می کند که طرح بسیار خوبی است.

استاندار زنجان با بیان اینکه در استان زنجان مشکل زمین داریم، یادآور شد: باید حواس‌مان به جوانانی که تازه تشکیل زندگی دادند باشد چرا که با اجاره خانه های بالا کسی نمی تواند تشکیل خانواده بدهد.

افشارچی با تاکید بر اینکه باید از سال های گذشته که اجاره بهای مسکن افزایش یافت تدبیری اندیشیده می شد، گفت: متاسفانه کسی به این مسله مهم توجهی نکرد.

برای تامین منابع، نیاز به مولد سازی داریم

وی به الحاق زمین به طرح مسکن ملی زنجان که نیاز مردم است اشاره کرد و بیان داشت: در طرح اقدام ملی مسکن باید رفاه حداکثری برای مردم فراهم شود. نگرانی زیرساخت آب برای ساخت مسکن با وجود کمبود آب و نزولات آسمانی  وجود دارد ولی باید فکری کرد.

افشارچی به اظهارات یکی از مسئولان اداره کل بازرسی استان مبنی بر  اینکه «در طول ۱۰ سال  گذشته الحاقی به محدوده‌  زنجان انجام نشده است»،گفت: در مدت یک سال باید ۲ زمین با مساحت‌های ۱۶۰ و ۱۲۰ هکتار به محدوده این شهر اضافه شود و این امر نیاز به کارشناسی بیشتری دارد.

وی بیان داشت: ما موظف به انجام کار هستیم نمی‌توانیم کار را برای انجام امور کارشناسی ۱۰ سال معطل خود کنیم و در این راستا اگر زمینی به شهر الحاق می‌شود برای این است که باید برای مسکن مردم زمین تامین شود.

استاندار زنجان گفت: برای تامین منابع، نیاز به مولد سازی داریم و نمی توانیم دست خودمان را ببندیم و قانون اجازه مولدسازی و اجازه الحاق به محدوده را داده و باید از تمام اختیارات استفاده شود.

افشارچی به پروژه کمربندی شمالی شهر زنجان اشاره کرد و متذکر شد: پیش بینی شده کمربندی شمالی شهر زنجان با بیش از ۲۰۰۰ میلیارد تومان از محل ارزش‌افزوده زمین‌های پیرامون ساخته شود و در این میان از محل ارزش‌افزده زمین‌های الحاق شده، هزینه‌های مربوط به زیرساخت کمربندی شمالی محقق می شود.

گزارش خطا / تخلف

نوع تخلف یا مشکل را مشخص کنید *
Select an option
توضیحات *
Fill out this field

تبلیغ در همدلی
خبر بعدی
احداث نیروگاه‌های خورشیدی، فرصتی بزرگ برای سرمایه‌گذاری
خبر قبلی
مدیر بازداشتی شهرستان کیست؟ / انتصابات در ایستگاه توقف
مطالب مرتبط

ـ دیدگاه های ارسال شده، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
ـ پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
ـ پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
آخرین اخبار
پربحث ترین اخبار
یادداشت
فهرست