برگزاری ۲۳ هزار نفرساعت، آموزش برای شهرداری‌ها و دهیاری‌های استان زنجان

برگزاری ۲۳ هزار نفرساعت، آموزش برای شهرداری‌ها و دهیاری‌های استان زنجان

ضرورت توجه به مدیریت مصرف آب

 

 

 

مدیرعامل سازمان همیاری شهرداری‌های استان زنجان با بیان این که این سازمان به دلیل ارتباط با مجموعه مدیریت شهری و برخورداری از ظرفیت‌های مختلف، می‌تواند یکی از محورهای توسعه باشد، گفت: متاسفانه بنا به دلایلی در سال‌های اخیر و با کاهش ارتباطات با توسعه، فاصله گرفته‌ایم که امیدواریم این خلاء را پر کنیم و در این راستا به دنبال اعتمادآفرینی نسبت به سازمان هستیم.


به گزارش “همدلی‌زنجان”؛ سعید امیدی در سمینار آموزشی مدیریت منابع آب و محیط زیست با بیان این که سازمان همیاری شهرداری‌ها مجموعه‌ای است که سهامداران آن شهرداری‌ها هستند، اظهار کرد: ۲۱ شهرداری در استان، سهامدار سازمان بوده و شرکت‌های مختلفی مانند توریستی و گردشگری و عمرانی و مرکز علمی- کاربردی از زیرمجموعه‌های سازمان در استان به شمار می‌روند.
وی با اشاره به این که مرکز علمی- کاربردی سازمان از سال ۹۱ فعال است، خاطرنشان کرد: علاوه بر دوره‌های مختلف کاردانی، کارشناسی و دوره‌های غیرحضوری، آموزش‌های ضمن خدمت دهیاران و شهرداری‌ها نیز توسط این مرکز انجام می‌شود.
امیدی، رویکرد مرکز علمی- کاربردی سازمان در سال جدید را ارتباط نزدیک‌تر و فعال‌تر با شهرداری‌ها و دهیاری‌ها عنوان کرد و افزود: در سال جاری تاکنون، حدود ۲۵ دوره با بیش از ۱۱ هزار و ۵۰۰ نفرساعت برای شهرداری‌ها و ۲۰ دوره با بیش از ۱۱ هزار نفرساعت برای دهیاران و در مجموع، ۲۳ هزار نفرساعت آموزش، توسط این مرکز برگزار شده است. همچنین در سال گذشته نیز ۸۱۸ ساعت برای مجموعه شهرداری‌ها و ۱۱۶ ساعت برای دهیاران، دوره‌های آموزشی برگزار شده است.
مدیرعامل سازمان همیاری شهرداری‌های استان زنجان، ادامه داد: شرکت عمرانی «عماد اشراق» نیز به عنوان یکی دیگر از زیرمجموعه‌های سازمان، مجری پروژه‌های مختلف عمرانی در سطح استان بوده و آماده تعامل و ارتباط با شهرداری‌ها و دهیاری‌های استان است.
وی به مدیریت صحیح منابع آب در کشورهای توسعه‌یافته و حتی پُرآب، اشاره کرد و گفت: افزایش آگاهی و دانش مردم، تشکیل پلیس آب، رویکردهای جریمه‌محور برای خانوارهای پرمصرف، استحصال آب آشامیدنی به روش فیلتر کردن از درب منازل، ارائه آموزش در مدارس و مراکز آموزشی، جمع‌آوریِ حداکثریِ آب باران جهت آبیاری و اصلاح روش‌های کِشت و کشاورزی از جمله مهم‌ترین اقداماتی است که جهت صرفه‌جویی و بهینه‌سازی مصرف آب در کشورهایی مانند آلمان، ایالت کالیفرنیای آمریکا، روسیه، استرالیا و برزیل، انجام شده و موجب صرفه‌جویی در مصرف آب شده است.

گزارش خطا / تخلف

نوع تخلف یا مشکل را مشخص کنید *
Select an option
توضیحات *
Fill out this field

تبلیغ در همدلی
خبر بعدی
نام گذاری یکی از شعب بانک تجارت با نام پرفسور ثبوتی
خبر قبلی
اگه دلار به سطح ۲۰هزار تومان برسه سه اتفاق مهم رخ خواهد داد
مطالب مرتبط

ـ دیدگاه های ارسال شده، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
ـ پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
ـ پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
آخرین اخبار
پربحث ترین اخبار
یادداشت
فهرست