بیش از ۸هزار نفر از آموزش های هلال احمر در استان زنجان بهره مند شدند

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: در ۶ ماهه نخست سالجاری هشت هزار و ۸۵۴ نفر از دوره های آموزش همگانی آمادگی در برابر مخاطرات، کمک های اولیه و تخصصی بهره مند شده اند.

به‌ گزارش همدلی‌زنجان؛ سید قاسم موسوی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: ارائه آموزش همگانی یکی از مسئولیت های اصلی جمعیت هلال احمر به شمار می رود که برای تحقق این مهم درصدد بهره مندی شهروندان از آموزش های مورد نیاز هستیم.

وی یادآور شد: از ابتدای سالجاری تا پایان شهریور ماه امسال ۳۶۱ دوره آموزش همگانی، کمک های اولیه و تخصصی به منظور ارتقای سطح آگاهی شهروندان در سطح شهرها و روستاها، دستگاه های اجرایی و واحدهای تولیدی این استان در برابر حوادث احتمالی ارائه شده و این روند همچنان ادامه دارد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: یکهزار و ۸۶۴ نفر از اعضای خانه های هلال درگروه های سنی کودکان، نوجوانان، جوانان و بزرگسالان در ۶۸ دوره آموزش همگانی آمادگی در برابر مخاطرات شرکت کرده و از این آموزش ها بهره مند شده اند.

موسوی تاکید کرد: علاوه بر این آموزش های بیان شده در ۶ ماهه گذشته از سالجاری،۳۲ دوره تخصصی برای ۸۳۳ نفر از امدادگران و نجاتگران فعال در جمعیت هلال احمر استان زنجان ارائه شده است.

وی از برگزاری ۴۳ دوره آموزش پایه داوطلبی خبرداد و یادآوری کرد: در این دوره ها نیز ۷۸۸ نفر شرکت داشته و از این آموزش ها بهره مند شده اند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: فراگیران آموزش در جمعیت هلال احمر پس از گذراندن دوره آموزش کمک های اولیه ۲۲ ساعته و آموزش همگانی هشت ساعته برای دوره پایه داوطلبی و سپس تخصصی هدایت می شوند تا از آموزش های تخصصی ۸۰ ساعته پایه امداد و پایه نجات نیز بهره مند شوند.  هدف از ارائه این آموزش ها ارتقای فرهنگ خود امدادی و ترویج فعالیت های آموزشی برای مخاطبان است.

وی با بیان اینکه برای همه این فراگیران گواهینامه ارائه می شود، اظهارداشت: این آموزش ها در شهرستان های زنجان، ابهر، خدابنده، طارم، خرمدره، ایجرود و ماهنشان در حال برگزاری است.

گزارش خطا / تخلف

نوع تخلف یا مشکل را مشخص کنید *
Select an option
توضیحات *
Fill out this field

تبلیغ در همدلی
خبر بعدی
کمبود زمین از مشکلات اجرای پروژه‌های ملی مسکن در شهر زنجان است
خبر قبلی
بنز قاچاق در زنجان توقیف شد
مطالب مرتبط

ـ دیدگاه های ارسال شده، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
ـ پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
ـ پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
آخرین اخبار
پربحث ترین اخبار
یادداشت
فهرست