1. اجتماعی
  2. بی پناهی کودکار کار زنجان در سایه زورآزمایی سیاسی

کد خبر: 18351

تقابل معیشت و معصومیت؛

بی پناهی کودکار کار زنجان در سایه زورآزمایی سیاسی

این روزها فضای خاصی بر شرایط سیاسی و مدیریتی در استان زنجان حاکم است. فضای تقابلی که بین گروه های مختلف سیاسی، رسانه ای و اجتماعی و فرهنگی در استان زنجان حاکم است.

به گزارش “همدلی‌زنجان”؛ شکافتن جزئیات این تقابل و کشمکش ها پرهزینه شده و عموما پرداختن به آن با دشواری همراه است. در حالی این شرایط بر استان زنجان حاکم است که عموم مردم با مشکلات اقتصادی و معیشتی مواجه هستند. در این بین کودکان کار قشر نادیده شده جامعه هستند.

کودکانی که در مصداق تقابل معیشت و معصومیت هستند و در حالی که هم نوعان آن ها امروز در کلاس های شاد هستند و کانون گرم خانواده را حس می کنند، آن ها مجبورند در فضاهای شهری به دنبال لقمه نانی باشند.

امروز مدیران و برخی صاحب منصبان که تشنه ریاست و کسب ثروت هستند، از حال و روز کودکان کار شهرمان زنجان بی اطلاع و بی خبرند، این بی خبری نه در شرایط عادی بلکه در آگاهی کامل حاصل شده است. در مقطع زمانی هستیم که برخی صاحب منصبان و مدعیان مرزبانی از ارزش ها و فضایل اخلاقی و انسانی در استان زنجان باید از چهره معصوم کودکان کار شرم کنند.

همانطور که مدعیان مرزبانی از مناقع عمومی مردم زنجان برای آسایش و آرامش کودکان و فرزندان خود از جیب ملت هزینه می کنند، حال و روز این کودکان که کفش مناسبی برای پا کرذن ندارند و با  دمپایی در سرمای خزان پاییزی زنجان به دنبال لقمه نانی هستند، را درک نمی کنند! اما نیازهای فرزندان خود را خوب درک کرده اند!

این یک حقیقت محرز و حقیقی است، از بخشی از واقعیت های اجتماعی استان زنجان که نیازمند توجه حقیقی متولیان به چالش معیشت و معصومیت است.

گزارش خطا / تخلف

نوع تخلف یا مشکل را مشخص کنید *
Select an option
توضیحات *
Fill out this field

مطالب مرتبط

دیدگاه شما چیست؟

آخرین اخبار
پربحث ترین اخبار
یادداشت
فهرست