1. اخبار استان
  2. توسعه زنجیره عرضه مرغ به بازار

کد خبر: 1645

توسعه زنجیره عرضه مرغ به بازار

 توسعه زنجیره عرضه مرغ به بازار

سیاست دولت پرهیز از دخالت مستقیم در فرآیند بازار است

 

 

مدیر توسعه بازرگانی سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان حمایت از توسعه زنجیره عرضه مرغ و واگذاری تنظیم بازار آن به تشکل‌های مرتبط را نسخه‌ کارآمد کاهش نوسانات قیمتی برشمرد.

به گزارش همدلی‌زنجان به نقل از جهاد کشاورزی استان، عبدالله جعفری با بیان اینکه سیاست دولت پرهیز از دخالت مستقیم در فرآیند بازار است، اظهار کرد: دولت براساس مصوبات موجود ملکف است همه ساله دامنه دخالت ها و قیمت‌گذاری ها را محدودتر کند، لذا افت و خیر قیمت ها ناشی از فصول مختلف و شرایط عرضه و تقاضای محصولات مختلف مصرفی از جمله گوشت مرغ است.

به انجام تمهیدات مختلف برای جلوگیری از نوسانات قیمتی گوشت مرغ اشاره و با بیان اینکه در حال حاضر واگذاری کنترل عرضه و مدیریت جوجه ریزی به تشکل های مرتبط توسط وزارت جهاد کشاورزی استارت خورده است، تصریح کرد: با کنترل و برخورد با مرغداری های غیر مجاز در سطح کشور و مدیریت پذیر کردن زنجیره تولید مرغ در آینده می توانیم شاهد کاهش نوسانات قیمتی باشیم.

وی عنوان کرد: حضور قوی تشکل های تولیدی، توسعه مناسب زنجیره های عرضه مرغ و کاهش حلقه های دلالی و واسطه گری و نظارت بر هزینه های سربار پس از تولید مرغ زنده می تواند در کاهش نوسانات و منطقی شدن قیمت ها تاثیر بسزایی داشته باشد.

جعفری خاطرنشان کرد: در حال حاضر هزینه های سربار تولید مرغ بیش از ۳۰ درصد قیمت مصرف کننده مرغ را شامل می شود و متاسفانه این هزینه علیرغم امکان یکسان سازی در سطح کشور و کنترل و اعمال نظارت مناسب توسط دستگاه های نظارتی بویژه سازمان حمایت از تولید کنندگان و مصرف کنندگان، در استان های مختلف به صورت متفاوت اعمال شده و در سطح کشور یکسان نیست.

مدیر توسعه بازرگانی سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان با اشاره به اینکه بخش عمده ای از نوسانات قیمتی مربوط به هزینه های سربار شامل هزینه های کشتارگاهی، هزینه های حمل و نقل و سود عمده فروشی و خرده فروشی است، بیان داشت: حمایت از توسعه زنجیره عرضه مرغ و واگذاری تنظیم بازار آن به تشکل های مرتبط و اعمال نقش نظارتی دولت می تواند به عنوان نسخه کارآمد و موثر برای کاهش نوسانات و تنظیم بازار این کالای مهم مصرفی باشد.

گزارش خطا / تخلف

نوع تخلف یا مشکل را مشخص کنید *
Select an option
توضیحات *
Fill out this field

تبلیغ در همدلی
خبر بعدی
ضرورت برگزاری آئین گرامیداشت برای شیخ اشراق در سطح ملی
خبر قبلی
المان شهدای گمنام شهر خرم‌دره افتتاح می‌شود
مطالب مرتبط

ـ دیدگاه های ارسال شده، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
ـ پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
ـ پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
آخرین اخبار
پربحث ترین اخبار
یادداشت
فهرست