1. اخبار استان
  2. توسعه پوشش گیاهی راهی برای حفظ منابع آب و خاک

کد خبر: 28626

مشاور رئیس و مسئول امور مدیران و استانهای سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری کشور در زنجان؛

توسعه پوشش گیاهی راهی برای حفظ منابع آب و خاک

مشاور رئیس سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری و مسئول پیگیری و هماهنگی امور مدیران و استان‌ها گفت: بخش عمده‌ای از منابع آبی کشور در حوزه کشاورزی مصرف می‌شود؛ استفاده از سیستم های نوین آبیاری و مصرف بهینه در حفظ هر چه بهتر منابع آب کمک کننده هستند.

به گزارش همدلی‌زنجان؛ سید حسین میرعماد در آیین تودیع و معارفه مدیرکل اداره منابع طبیعی و آبخیزداری استان زنجان، اظهار کرد: حفظ منابع آب و خاک مسئله مهمی برای رسیدن به توسعه پایدار هستند و یکی از راهکارهای حفاظت هر چه بهتر از این منابع توسعه و افزایش پوشش گیاهی است.

وی با بیان اینکه در مکانی که پوشش گیاهی بالایی داشته باشیم آب بیشتری جذب زمین می‌شود، تصریح کرد: بخش عمده‌ای از منابع آبی کشور در حوزه کشاورزی مصرف می‌شود؛ استفاده از سیستم های نوین آبیاری و مصرف بهینه در حفظ هر چه بهتر منابع آب کمک کننده هستند. با توجه به اقلیم خشکی که ایران دارد، آب مسئله مهمی است و باید بیش از پیش از این منبع ارزشمند حفاظت شود.

میرعماد با اشاره به اینکه پوشش گیاهی نقش مهمی در حفظ خاک دارد‌، ادامه داد: یکی از مشکلات موجود فرسایش خاک است که خوشبختانه کارهای خوبی در این زمینه در استان زنجان انجام شده است.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: در بحث پوشش گیاهی بنا شده است که طی ۴ سال یک میلیارد اصله نهال کاشته شود ک که قطعا این اقدام تاثیر خوبی خواهد داشت. اگر بتوانیم در منابع طبیعی هر آنچه که هست را حفظ کنیم کار بزرگی‌ انجام داده‌ایم.

گزارش خطا / تخلف

نوع تخلف یا مشکل را مشخص کنید *
Select an option
توضیحات *
Fill out this field

تبلیغ در همدلی
خبر بعدی
از ساخت چند تقاطع در شهر زنجان تا خرید فیلم پری
خبر قبلی
پرونده خرید تضمینی گندم استان زنجان بسته شد
مطالب مرتبط

ـ دیدگاه های ارسال شده، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
ـ پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
ـ پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
آخرین اخبار
پربحث ترین اخبار
یادداشت
فهرست