توضیح پلیس فتا زنجان درباره ارسال کلیپ های مومو برای دانش آموزان

رئیس پلیس فتا استان زنجان با اشاره به ارسال کلیپ‌های مومو برای برخی کاربران به خصوص دانش آموزان گفت: والدین در این خصوص دقت بیشتری داشته باشند و تهدیدات را جدی نگیرند و استرس و اضطراب به فرزندان خود منتقل نکنند

به گزارش “همدلی‌زنجان”؛ سرهنگ ” محمدعلی آدینه لو ” در تشریح این موضوع، اظهار کرد: رسیدگی به ارسال پیام‌ها و کلیپ‌های موسوم به مومو به صورت ویژه در دستور کار پلیس فتا زنجان قرار گرفته و بزودی افراد مجرم گرفتار قانون می شوند.

این مقام ارشد انتظامی افزود: در روزهای اخیر شاهد مطرح شدن چالش مومو در سطح برخی استان های کشور به خصوص استان های جنوبی بوده ایم و برخی کاربران که بیشتر آنها دانش آموز بوده اند پیام هایی حاوی محتوا و تصاویر مومو بیشتر در اپلیکیشن واتس آپ دریافت کرده اند.

وی در تشریح این موضوع گفت: مومو یک اکانت واتس آپ است که در ابتدا کاربر یک لینک تماس از سوی مومو دریافت و پس از شروع به گفت وگو از سوی حساب کاربری مومو فرد به رفتارهای خطرناک دعوت می شود.

سرهنگ آدینه لو از والدین و معلمان خواست: به هیچ وجه دانش آموزان را به استفاده از پیام رسان های خارجی برای آموزش های مجازی هدایت نکنند و در صورت برخورد فرزندشان با محتوای های اشاره شده با صحبت های لازم ، ترس و استرس دانش آموزان را کاهش دهند.

رئیس پلیس فتا زنجان در پایان از هموطنان خواست: هرگونه مشکل و موارد مشکوک در فضای مجازی را با سایت پلیس فتا به نشانی cyberpolice.ir یا شماره تماس ۱۱۰ و ۶-۰۲۴۲۱۸۲۱۵۸۱ در میان بگذارند.

گزارش خطا / تخلف

نوع تخلف یا مشکل را مشخص کنید *
Select an option
توضیحات *
Fill out this field

مطالب مرتبط

دیدگاه شما چیست؟

آخرین اخبار
پربحث ترین اخبار
یادداشت
فهرست