1. اخبار شهرستان
  2. حرکت چراغ خاموش شورای شهر زنجان در جلسات غیرعلنی…!

کد خبر: 11649

حرکت چراغ خاموش شورای شهر زنجان در جلسات غیرعلنی…!

از دیرباز در شهر زنجان جلسات شورای اسلامی شهر زنجان همواره به صورت رسمی و علنی بوده و البته بعضا بنابر صلاحدید اعضای شورا جلسات غیرعلنی نیز برگزار شده است. در شورای فعلی شهر زنجان ظاهرا اعضای شورا اتفاق نظر دارند که اگر صحبتی محرمانه و یا شبه محرمانه ای وجود دارد که نباید خبرنگاران شنونده آن باشند، بعد از اتمام جلسه علنی در جلسه دیگری به صورت غیرعلنی مطرح شود و یا در جلسات کمیسیون ها بحث صورت گیرد.

به گزارش “همدلی‌‌زنجان”؛ حال در مقطعی که شورا قرار بود موضوع برون سپاری خدمات فضای سبز را بعد از چند سال بحث و جدال و اختلاف بین اعضای شورا مجدد برررسی و مصوب کند، جلسه ای غیرعلنی تشکیل می شود و کلیات این لایحه مصوب می شود. طی روزهای گذشته شهرداری زنجان در خصوص این موضوع حاشیه زیادی داشته است، به گونه ای که از انتخابات شوراهای کارگری گرفته تا انتصاب برخی نفرات سفارشی در غالب نیروی فضای سبز و الحاق به مجموعه شهرداری ازجمله آن ها بوده است.

در حالی که سخنگوی شورای اسلامی شهر زنجان موضوع تصویب برون سپاری خدمات فضای سبز را رسانه ای کرده که طی روزهای گذشته برخی از کارگران در این خصوص انتقادات و اظهاراتی داشتند که دوست داشتند توسط پارلمان محلی زنجان شنیده شود. حال شورا در اقدامی چراغ خاموش کلیات لایحه برون سپاری را مصوب کرده و مشخص نیست شهرداری در جزئیات چه موارد و مسائلی را قصد رعایت دارد.

کارگران و برخی افرادی که مخالف برون سپاری هستند در چند محور دلایل خود را عنوان می کنند. امنیت شغلی کارگران، عدم توجه پیمانکاران به سابقه فعالیتی کارگران و حق و حقوق آن ها، عدم رعایت عدالت در برون سپاری(صرفا فضای سبز نباشد و خدمات شهری و… نیز شامل آن شود)، سفارشی بودن نیروهای فضای سبز حتی با برون سپاری!، کیفیت پایین عملکرد پیمانکاران و توجه صرف به منابع اقتصادی پیمانکار از جمله این محورها هستند.

یکی از اعضای شورا در مصاحبه ای گفته که به دلیل پیگیری سازمان‌های نظارتی شورا نیز ملزم به مصوب این لایحه شد. اینکه بلعخره فشار نهادهای نظارتی موجب یک اقدام معقول در مدیریت شهری زنجان شده مثبت است، اما آیا این اقدام موجب ایجاد عدالت کامل در ابعاد مختلف می شود یا نه، سوالی است بی پاسخ که زمان می تواند واقعیت های بیشتری را گویا باشد.

رخدادهایی که طی روزهای گذشته در بدنه شهرداری زنجان اتفاق افتاده موجب شده که نیروهای ماهری که در بدنه کارشناسی شهرداری مشغول کار بودند، از دور فعالیت خارج و به بخش های خدماتی منتقل شوند! بروز مشکل در انجام امور ایجاد شده که موجب معطلی و مشکلات برای ارباب رجوع شده است و این رویکرد فعلا به نفع مردم نبوده است.

برخی از اعضای شورا بنابه ملاحضاتی در سال های گذشته موافق برون سپاری نبودند اما ظاهرا کار بجایی رسیده که چاره ای جز برون سپاری نیست تا از اعمال سلیقه برخی افراد در سفارشی کردن ورود نیروهای خودی جلوگیری شود اما کارگرانی که در آستانه بازنشستگی در فضای سبز هستند، دلهره امنیت شغلی و هدر رفت سال ها تلاش در بدنه شهرداری را داشته باشند!

ظاهرا فعلا این دلهره ها و دل مشغولیت کارگرانی که سابقه بالایی در شهرداری دارند، لحاظ نشده و باید دید چه فکری به حال آن ها خواهد شد.

گزارش خطا / تخلف

نوع تخلف یا مشکل را مشخص کنید *
Select an option
توضیحات *
Fill out this field

تبلیغ در همدلی
خبر بعدی
«الناز رکابی» در یک قدمی حضور در المپیک ۲۰۲۰ توکیو
خبر قبلی
بیست و دومین اهدا عضو در استان زنجان انجام شد
مطالب مرتبط

ـ دیدگاه های ارسال شده، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
ـ پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
ـ پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
آخرین اخبار
پربحث ترین اخبار
یادداشت
فهرست