1. یادداشتها
  2. یادداشت
  3. حمله نماینده زنجان به مخبر؛ یادآوری چند نکته!

کد خبر: 29169

حمله نماینده زنجان به مخبر؛ یادآوری چند نکته!

احمد اسدی

مصطفی طاهری، نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی، در توئیتی مقصر وضعیت فعلی اقتصادی کشور را عدم اشراف و سردرگمی فرمانده اقتصادی دولت (دکترمخبر)، عنوان کرد.

در این خصوص تامل بر چند نکته ضروری است. نخست اینکه تردیدی نیست مخبر به عنوان فرد تاثیرگذار در رویکردهای استراتژیک دولت، یکی از افرادی است که برای نابسامانی وضعیت فعلی مقصر است.

اما قطعا وضعیت فعلی نابسامانی اقتصادی تنها مخبر نیست. یکی از مقصرین قطعا خود مجلس است. همان مجلسی که در ابتدای سال جاری نگارنده در نشست خبری مصطفی طاهری، به صراحت عنوان کردم بودجه ای که مجلس مصوب کرده خود تورم زا است! اما در کمال تعجب شاهد بودیم نماینده مردم زنجان و طارم از رویکرد دولت در مهار تورم حمایت و شرایط را تا پایان سال مثبت توصیف کرد!

نکته مهم دیگر اینکه اقتصاد یک علم است و با دستور دادن، اعمال سلیقه شخصی، تغییر نفرات و بازی های سیاسی سامان نمی یابد. بلکه با تدبیر، برنامه ریزی ورعایت تمامی شاخص ها و جوانبی علمی بهبود پیدا می کند.

هرکسی نمی تواند مدعی این باشد که فهم درست اقتصادی دارد حتی اگر اقتصاد خوانده باشد! بلکه استقلال مدیریتی به معنای واقعی، اداره علمی مجموعه و داشتن برنامه عملیاتی می تواند شرایط را بهبود دهد. هر چند آمار رشد نقدینگی در کشور بدتر از همه افزایش بی سابقه انتظارات تورمی و فروپاشی سرمایه اجتماعی بهبود وضعیت فعلی را بسیار دشوار خواهد کرد.

باید از همین شرایط در فرماندهی اقتصادی استان زنجان نیز بهره گرفت. افراد کاربلد را فراری ندهیم، جامعه و اقتصاد کلان فرصت محدودی برای تثبیت( نه حتی بهبود) دارد!

گزارش خطا / تخلف

نوع تخلف یا مشکل را مشخص کنید *
Select an option
توضیحات *
Fill out this field

تبلیغ در همدلی
خبر بعدی
آثاری زیبا از استاد اسد اشتری + عکس
خبر قبلی
محیط زیست خط قرمز در ستاد تسهیل و رفع موانع تولید است
مطالب مرتبط

ـ دیدگاه های ارسال شده، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
ـ پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
ـ پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
آخرین اخبار
پربحث ترین اخبار
یادداشت
فهرست