حوزه کاربردی آموزش های دانشگاهی، موجب یادگیری مهارت‌های زندگی می‌شود

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان زنجان گفت: یادگیری در دانشگاه شامل دو حوزه علمی و کاربردی است که حوزه علمی تبدیل به زمینه های دانشی می شود و حوزه کاربردی باعث بادگیری مهارت های زندگی و کار می شود.

به گزارش “همدلی‌زنجان”؛ شهرام طهماسبی در دیدار با رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای استان زنجان، با بیان اینکه فنی و حرفه ای فقط کارگاه های صنعتی نیست، اظهار کرد بایستی مهارت های زندگی مانند مهارت های گفتگو که فقدان آن در خانواده ها و جامعه احساس می شود، نیز در نظر گرفته شود.
وی با اشاره به اینکه عمده مشکل ما در حوزه خدمات است، افزود: بایستی مهارت های این حوزه نیز مانند مهارت های مشاغلی چون هتل داری، بوم گردی و … نیز جزء آموزش های ما باشد. در دانشگاه ها قرار نیست که صرفا مقالات ISI ارائه دهیم و صرفا تولید علم کنیم، بلکه بایستی با توجه بیشتر به مهارت آموزی و کارسازی به حل مشکلات جامعه و اقتصاد بپردازیم.
این مقام مسئول تاکید کرد: فنی و حرفه ای جزء اولویت های استان است، زیرا عقیده داریم حوزه اقتصاد سامان نمیگیرد مگر اینکه افراد صاحب مهارت تربیت کنیم که وضعیت اشتغال و اقتصاد را بهبود دهند.
وی با بیان اینکه در کنار مهارت آموزی باید به کارآفرینی بپردازیم و اصول کارآفرینی را نیز به افراد دارای مهارت آموزش دهیم، اظهار کرد: متاسفانه بسیاری از کارها به صورت جزیره ای انجام می شود. بایستی بخش های موازی را به بخش های در کنار هم تبدیل کنیم به صورتی که دستگاه ها و بخش های مختلف از ظرفیت های یکدیگر استفاده کرده و به جای تقابل با یکدیگر، هم افزایی را افزایش دهیم.

گزارش خطا / تخلف

نوع تخلف یا مشکل را مشخص کنید *
Select an option
توضیحات *
Fill out this field

تبلیغ در همدلی
خبر بعدی
رسانه دیگر‌گونه؛ صدای اقشار محروم
خبر قبلی
دارهای قالی ارگونومیک، یکی از دستاورد خوشه فرش دستباف زنجان است
مطالب مرتبط

ـ دیدگاه های ارسال شده، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
ـ پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
ـ پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
آخرین اخبار
پربحث ترین اخبار
یادداشت
فهرست