شهردار زنجان؛

 

 

خط تراموا از میدان ۱۵ خرداد تا آزادی زنجان احداث می‌شود

انعقاد تفاهم نامه با سرمایه‌گذاران چینی

 

 

 

 

 

شهردار زنجان به برنامه شهرداری زنجان برای احداث خط تراموا در شهر زنجان اشاره کرد و گفت: پیشنهاد شده خط تراموا از میدان ۱۵ خرداد تا آزادی زنجان احداث شود.

 

 

به گزارش همدلی‌زنجان؛ مسیح اله معصومی در نشست خبری با اصحاب رسانه، با بیان اینکه احداث تراموا در حال مطالعه توسط مشاور است، اظهار کرد: ترموا با توجه به شرایط ارتفاعی از هم سطح معبر، یه عنوان یک جاذبه گردشگری مطرح شده و می تواند به جذابیت های گردشگری شهر زنجان نیز کمک کند.

وی هزینه احداث تراموا را نسبت به مترو پایین عنوان کرد و گفت: مطابق با مطالعات مشاور احداث تراموا در مسیر تعریف شده دارای توجیه بوده و ۵۰ درصد هزینه آن نیز با حمایت های دولتی قابل پرداخت بوده و مابقی آن با تکیه بر اعتبارات داخلی محقق می‌شود.

شهردار زنجان با بیان اینکه از رایزنی برای جذب فاینانس خارجی برای تامین منابع مالی این پروژه خبر داد و تاکید کرد: تفاهم نامه ای با یک سرمایه گذار چینی جهت احداث و تامین فایناس پروژهه منعقد شده، همچنین عملیاتی شدن این پروژه منوط به تایید شورای عالی ترافیک کشور نیز دارد.

وی در پاسخ به سوال همدلی زنجان مبنی بر اینکه این خط با میدان انقلاب و سبزه میدان تلاقی خواهد داشت و تا چه میزان ضوابط میراثی در آن لحاظ شده است، افزود: خط تراموا دارای انعطاف لازم برای انحنا و چرخش بوده و می تواند از مسیرهای دیگر گردش کرده و به میدان آزادی ختم شود.

معصومی همچنین به شرایط بودجه ای شهرداری زنجان در سال اتی اشاره و خاطرنشان کرد: با توجه به شرایط اقتصادی جامعه، شهرداری زنجان ۲۵ درصد اعتبارات بودجه ای خود را افزایش داده و با کاهش هزینه های جاری ۱۰ درصد از اعتبارات بخش عمرانی را افزایش داده است.

شهردار زنجان از راه اندازی نخستین پیاده راه شهر زنجان طی سال آتی خبر داد و گفت: برای ایجاد نخستین پیاده راه شهر زنجان در بودجه سال آتی ۳ میلیارد تومان اعتبار پیش بینی شده و این مسیر مابین انقلاب تا سبزه میدان ایجاد می شود.

Print Friendly, PDF & Email