دادستان زنجان به خرید و فروش غیرقانونی امتیاز نهضت مسکن ملی ورود جدی دارد

معاون مسکن و ساختمان اداره‌کل راه‌ و شهرسازی استان زنجان، با تاکید براینکه دادستان زنجان خرید و فروش امتیاز نهضت مسکن ملی را غیرقانونی اعلام کرده است،گفت: این مقام قضایی خواستار توجه بیشتر به این موضوع را دارند.

به گزارش همدلی‌زنجان؛ سعید شاهین فر با بیان اینکه دادستان عمومی و انقلاب زنجان با ارسال نامه‌ای به ریاست اتاق اصناف استان خواستار ممنوعیت خرید و فروش امتیاز نهضت مسکن ملی شده است، اظهار کرد: دادستان زنجان به این موضوع توجه ویژه ای دارند.

وی بیان داشت: در نامه دادستان عنوان شده که متأسفانه برخی از مشاوران املاک در سطح شهر اقدام به خرید و فروش امتیاز طرح نهضت مسکن ملی می کنند که این اقدام غیرقانونی بوده و ممنوع است.

معاون مسکن و ساختمان اداره‌کل راه‌و شهرسازی استان زنجان گفت: حتی در مواردی نیز واگذاری این امتیاز همزمان به اشخاص متعدد و با دریافت مبالغی از چندین فرد انجام شده که باعث از دست رفتن سرمایه افراد فریب خورده و افزایش مراجعین به مراجع قضائی شده است.

شاهین فر تاکید کرد: بر اساس اعلام دادستان زنجان از آنجایی که این امتیاز در این مرحله قائم به شخص محسوب می‌شود و از طرفی واگذاری آن با اهداف طرح منافات دارد که مشخص نبودن اوصاف مورد قرارداد زمینه بروز اختلافات آینده را نیز به همراه خواهد داشت.

وی افزود: مقتضی است در راستای صیانت از حقوق عامه و پیشگیری از وقوع جرم و تشکیل پرونده‌های قضائی، تمام مشاورین املاک سطح شهر از تنظیم و انعقاد قرار داد واگذاری این امتیاز خودداری کنند.

معاون مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی استان زنجان ادامه داد: بازرسی‌های مستمر و منظمی به منظور مقابله با تخلفات در این حوزه انجام شده و با تاکید مقام قضائی در بازه زمانی ۳۰ روز آینده موارد به مقامات مربوطه ارسال خواهد شد.  متقاضیان نهضت مسکن ملی فریب دلالان و سودجویان را نخورند و امتیاز خانه دار شدن را از دست ندهند.

گزارش خطا / تخلف

نوع تخلف یا مشکل را مشخص کنید *
Select an option
توضیحات *
Fill out this field

تبلیغ در همدلی
خبر بعدی
اجرای تئاتر آیینی «حدیث درد» در زنجان
خبر قبلی
فرمانداری ماهنشان
مطالب مرتبط

ـ دیدگاه های ارسال شده، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
ـ پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
ـ پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
آخرین اخبار
پربحث ترین اخبار
یادداشت
فهرست