دانشجوی شهردار با قرارداد ۷۰ میلیون تومانی! / تراموا پشت چراغ قرمز شورا!

یکی از اعضای شورای اسلامی شهر زنجان در اظهارات قابل تامل از ورود کمیسیون نظارت و ارزیابی شورای اسلامی شهر زنجان به موضوعاتی همچون مطالعات تراموا خبر داده و گفته که شورا مطالعات آن را متوقف کرده است.

به گزارش “همدلی‌زنجان”؛ کاظم افشارچی از نیروهای اصولگرای شورای اسلامی شهر زنجان که کارنامه راستین مالی و عملکردی طی سال های گذشته در شورا داشته به خبرگزاری فارس در زنجان گفته که شورا به عقد قرارداد شهرداری با یکی از دانشجویان شهردار ورود کرده و موضوع مشاوران شهردار را نیز پیگیری کرده است.

مسیح اله معصومی که در روزهای پایانی شهریور ۹۶ با اکثریت آرای اعضای شورای اسلامی شهر زنجان، شهردار زنجان شد حال بیش از یک سال از زمان انتخابش به عنوان شهرداری زنجان  می گذرد و ۱۲ آبان ماه نمایشگاه دستاوردهای وی در بخش های مختلف با عنوان زنجان در مسیر توسعه ارائه خواهد شد.

در خصوص عملکرد مسیح اله معصومی، شهردار زنجان در فرصت مغتضی طی روزهای آتی مطالبی نگارش خواهد شد، اما آنچه در روزهای اخیر برای شهرداری زنجان حاشیه ساز شده سخنان کاظم افشارچی بوده است. سخنانی که نشان می دهد شورا سد راه وی برای ادامه فعالیت مشاورانش شده و اجازه نداده قرارداد طرح مطالعاتی تراموا که در حدود ۴۰ درصد پیشرفت دارد، نیز ادامه پیدا کند.

افشارچی گفته اگر شورا توجیه شود طرح مطالعاتی ادامه یابد و اگر توجیه نشد متوقف شود!

وی همچنین در خصوص دانشجوی شهردار نیز گفته: بررسی قرارداد یک خانم و آقا هم که از دانشجویان شهردار هستند و با سازمان زیباسازی قرارداد، ۷۰ میلیون تومانی است که این نیز جزو مواردی بوده که اسناد آن بررسی خواهد شد.

آنچه این عضو شورا بر آن تاکید کرده این اینکه هیچ کدام از مواردی که بیان شده هنوز به نتیجه قطعی نرسیده است، ولی به دلیل اینکه در شورا و در حضور شهردار طرح موضوع شده بود از طریق کمیسیون نظارت وارد بررسی اسناد شده‌ایم. فعلا موضوعات تایید یا تکذیب نشده، و موارد بررسی خواهد شد.

اینکه شورا و کمیسیون نظارت با جدیت در خصوص مسائل مربوط به شهر زنجان حساسیت داشته و پیگیر امور بوده جای تقدیر دارد. اما در خصوص اظهارات افشارچی چند سوال نیازمند پاسخ است.

بعد از اینکه ماه های زیادی از طرح موضوع تراموا در شهر زنجان گذشته و طرح مطالعاتی ۴۰ درصد پیشرفت دارد، اعضای شورا و کمیسیون نظارت چرا در این مقطع به این موضوع ورود کرده و تازه قرار شده توجیه شود و یا خیر! با فرض اینکه شورا توجیه نشد هزینه مطالعات ۴۰ درصدی از جیب شهروندان پرداخت خواهد شد؟

چطور خانم و آقایی که دانشجوی شهردار هستند با یکی از سازمان ها قرارداد امضاء می کند؟ آنگونه که به نظر می آمد شهردار فرصت تدریس در دانشگاه را نداشته(با مشغله کاری سنگین در شهرداری) چطور هم اکنون دانشجو دارد؟ آیا این دانشجو زنجانی است یا خیر؟ چطور به یک دانشجو پروژه مطالعاتی داده می شود در حالی که شرکت های مشاور و پیمانکار زنجان در رخوت بیکاری قرار دارند؟

بعد از فعالیت چندین ماهه مشاوران شهردار، چگونه شورا به عنوان نماینده مردم و نهاد ناظر به این نتیجه رسیده مشاوران اتمام کار داده شوند؟ آیا در همان ابتدا تشخیص این موضوع کار دشواری بود؟

گزارش خطا / تخلف

نوع تخلف یا مشکل را مشخص کنید *
Select an option
توضیحات *
Fill out this field

تبلیغ در همدلی
خبر بعدی
تکمیل و واگذاری ناحیه کارگاهی ظریفان زنجان جزو اولویت ها است
خبر قبلی
فوتبال مهم‌تر است یا مجلس؟
مطالب مرتبط

ـ دیدگاه های ارسال شده، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
ـ پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
ـ پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

1 دیدگاه
بیشترین رأی
تازه‌ترین قدیمی‌ترین
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

متاستفم برای زنجان.
زنجان دردست چندقلاده گرگ درلباس شهردارشورای شهر استاندارفرماندارو… غیره افتاده که فقط وفقط به فکرجیبشون هستن.برااینکه نگیدبی سندومدرک حرف زدیدیه مثال میزنم گرگ خون اشامترازشهرداری معصومی تودنیاوجودداره البته شماخودتون بدترازمعصومی هستین اگه میدونشوداشته باشین.منظورم استانداروفرمانداروشورای شهرهستن

آخرین اخبار
پربحث ترین اخبار
یادداشت
فهرست