طی حکمی از سوی رئیس مجلس شورای اسلامی؛

دبیر شورای سیاستگذاری مرکز تحقیقات اسلامی مجلس شورای اسلامی منصوب شد

طی حکمی از سوی رئیس مجلس شورای اسلامی حجت الاسلام دکتر حسن شجاعی به عنوان دبیر شورای سیاستگذاری مرکز تحقیقات اسلامی مجلس شورای اسلامی منصوب شد.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت رئیس مجلس شورای اسلامی، در حکمی حجت الاسلام حسن شجاعی علی آبادی را به عنوان دبیر شورای سیاستگذاری مرکز تحقیقات اسلامی مجلس شورای اسلامی منصوب کرد.

در بخشی از حکم رئیس مجلس شورای اسلامی خطاب به دکتر حسن شجاعی آمده است:
«نظر به تعهد دینی و انقلابی و سوابق ارزنده علمی و فقهی، جنابعالی را به عنوان “دبیر و عضو شورای سیاستگذاری” مرکز تحقیقات اسلامی مجلس شورای اسلامی منصوب می نمایم.»

در ادامه حکم، اهم انتظارات دکتر قالیباف از دبیر شورای سیاستگذاری مرکز تحقیقات اسلامی، تحقق اهداف بند “الف” سیاست های کلی نظام قانونگذاری مبنی بر توجه به موازین شرع به عنوان اصلی ترین منشا قانونگذاری در تنظیم و تصویب طرح ها و لوایح قانونی با سیاستگذاری و برنامه ریزی پژوهش های بنیادی و توسعه ای با بهره مندی از ظرفیت های حوزه های علمیه و سایر مراکز تحقیقات فقهی و اسلامی و تعامل با نمایندگان محترم مجلس عنوان شده است.

توجه به رویکردهای چهارگانه تحولی مجلس یازدهم مشتمل بر کارآمدسازی، مردمی سازی، شفاف سازی و هوشمند سازی در فعالیت های آن مرکز از دیگر ماموریت های مندرج در حکم انتصاب دکتر قالیباف برای شجاعی است‌.

✅گفتنی است که این مرکز، از جمله مهم ترین نهادهای پژوهشی وابسته به مجلس شورای اسلامی است که با هدف پشتیبانی معرفتی و علمی از مجلس شورای اسلامی به ویژه در چارچوب بهره مندی از منابع و فتاوای فقهی می باشد که در شورای سیاستگذاری آن شخصیت هایی نظیر آیت الله اعرافی،مدیر حوزه های علمیه کشور، آیت الله کعبی،عضو هیئت رئبسه مجلس خبرگان و آیت الله اراکی حضور دارند.

لینک خبر:
🔺https://www.icana.ir/Fa/News/465274

🆔 @dr_shojaey

گزارش خطا / تخلف

نوع تخلف یا مشکل را مشخص کنید *
Select an option
توضیحات *
Fill out this field

مطالب مرتبط

دیدگاه شما چیست؟

آخرین اخبار
پربحث ترین اخبار
یادداشت
فهرست