1. اجتماعی
  2. روحانی همه را به کیش خود پندارد!

کد خبر: 19283

روحانی همه را به کیش خود پندارد!

✍️محمدرضا ستوده
3

حدود ۷۲ ساعت از آخرین جمله قصار حسن روحانی گذشته است. سه روز صبر کردم گفتم شاید حرفش را تکذیب کند یا پس بگیرد. چون دکتر روز چهارشنبه گفت: بعضی از کالاها را طوری گران کردیم که بعضی‌ها اصلا نفهمیدند! اما متاسفانه نه حرفش را پس گرفت و نه آن را تکذیب کرد.

من فکر می‌کنم منظور دکتر از «بعضی‌ها» خودش، کابینه دولت و مقامات ارشد کشور بود. من هم جای دکتر بودم، در زعفرانیه زندگی می‌کردم و حقوق ریاست‌جمهوری به علاوه سبد خواروبار می‌گرفتم، متوجه گران شدن کالاها نمی‌شدم. از طرفی اگر هم قرار باشد کسی متوجه گران شدن‌ها بشود، راننده حسن روحانی است! طبیعتا نه روحانی می‌رود پیاز و سیب‌زمینی بخرد نه عیال محترمش.

اما در حال حاضر مساله‌ای که ۸۰ میلیون انسان را آزار می‌دهد این است که چون دکتر خودش نفهمیده که اجناس گران شده، فکر می‌کند دیگران هم نفهمیده‌اند و نمی‌فهمند. جا دارد از این لحظه به بعد یک تغییر جزیی در ضرب‌المثل «کافر همه را به کیش خود پندارد»، ایجاد کنیم و بگوییم: «روحانی همه را به کیش خود پندارد!»

نکته دیگری که دکتر باید بداند این است که از یک جهت راست می‌گوید. این بلایی که ایشان و رفقایشان بر سر ما آورده‌اند واقعا از فهم ما خارج است و من به نوبه خودم می‌دانم که تبدیل به یک انسان بدبخت و مفلوک شده‌ام اما هنوز آن را نفهمیده‌ام! /جهان صنعت

 

 

گزارش خطا / تخلف

نوع تخلف یا مشکل را مشخص کنید *
Select an option
توضیحات *
Fill out this field

مطالب مرتبط

دیدگاه شما چیست؟

آخرین اخبار
پربحث ترین اخبار
یادداشت
فهرست