1. اخبار استان
  2. رونمایی از داشبرد مدیریتی استان زنجان با حضور وزیر کشور

کد خبر: 29791

در راستای مدیریت منابع و اتخاذ تصمیمات استراتژیک استان زنجان انجام گرفت:

رونمایی از داشبرد مدیریتی استان زنجان با حضور وزیر کشور

همزمان با شب میلاد امام عصر(عج) و در جلسه بهره برداری از طرحهای فناوری دیجیتال استان زنجان، با حضور احمد وحیدی وزیر کشور، که به منظور ارزیابی چند طرح و افتتاح چند پروژه به زنجان سفر کرده بود، از داشبرد مدیریتی استان زنجان رونمایی شد تا مدیریت منابع و اتخاذ تصمیمات استراتژیک استان زنجان که طرح و ایده آن توسط دکتر محسن افشارچی مقام عالی دولت در استان، پیشنهاد و پایه ریزی شد عملا مورد بهره برداری قرار گیرد.

به گزارش همدلی‌زنجان؛ مدیر فناوری اطلاعات، امنیت فضای مجازی و شبکه دولت استانداری زنجان، در این باره گفت: پیرو دستور استاندار محترم در دی ماه سال ۱۴۰۰ مبنی بر لزوم ایجاد داشبرد مدیریتی استان زنجان جهت مدیریت منابع و اتخاذ تصمیمات استراتژیک استان بود که مدیریت فناوری اطلاعات استانداری، اقدام به طراحی و راه اندازی داشبرد مدیریتی کرد.

پریسا فتحعلی بیگلو با بیان اینکه اصطلاح داشبرد به سیستمی اطلاق می شود که شامل ابزار و شاخص هایی برای تصمیم گیری است، اظهار داشت: داشبرد مدیریتی ابزاری است که به صورت بصری همه شاخص های کلیدی عملکرد (KPI ) سازمان ها و کسب و کار را به صورت یکپارچه در اختیار مدیران و کاربران قرار میدهد.

وی تصریح کرد: اغلب داشبردهای مدیریتی در قالبی ساده و خوانا ارائه می شوند و اطلاعات بخشهای گوناگون، را به اشتراک گذاشته و باعث می شوند که اهداف، معیارها، اقدامات و KPI ها، برای همه قابل مشاهده شود.

این مسئول با اشاره به اینکه، عموما داشبرد مدیریتی با ارائه نمودارهایی که از داده های ورودی ترسیم می کند، مهمترین اطلاعاتی را که یک مدیر و تیمهای مختلف برای تصمیم گیری نیاز دارند، به طور مختصر و مفید در اختیار آنها قرار می دهد، گفت:داشبردهای مدیریتی ممکن است شامل نمودارها، تصاویر، جداول، داده های عددی و داده های مطالعات موردی یا ترکیبی از این عناصر باشد و این داشبردها ابزارهای حیاتی برای پیشبرد فرآیندهای مدیریتی آسان هستند.

فتحعلی بیگلو با بیان اینکه طراحی و ایجاد داشبرد مدیریت بر پایه kpi های تصمیم ساز استان صورت گرفته افزود: در راستای مدیریت استراتژیک kpi های حساسی از قبیل مدیریت بحران آب، مدیریت مصرف انرژی در سطح استان، کنترل قیمت ها و نظارت بر اقلام اساسی ، ارائه الگوی کشت مناسب مناطق مختلف و… جلسات متعددی با ادارات و سازمان های مرتبط در راستای تشکیل دیتامدل ها و استفاده از اطلاعات آن دستگاه ها تشکیل و در نهایت با ایجاد گزارشات و نمودارها، داشبرد جامع در اختیار استاندار محترم قرار گرفت.

مزایای داشبرد مدیریتی
وی در خصوص مزایای داشبرد مدیریتی هم گفت: ایجاد بستری برای بهبود و پیشرفت مداوم در سازمان، اصلی ترین مزیت داشبرد مدیریتی است و از آنجایی که کاربران آن قادر هستند میزان عملکرد سازمان خود را اندازه گیری کنند، پس می توانند آن را بهبود ببخشید.
به نتیجه رسیدن یک داشبرد زمانی امکان پذیر می باشد که اطلاعات به صورت مستمر بروز رسانی گردد و در نهایت استفاده کلیه دستگاه ها از یک منبع اطلاعاتی موجب سهولت در بهره برداری و تجمیع داده ها و افزایش سرعت و امنیت اطلاعات در پی خواهد داشت.

 

گزارش خطا / تخلف

نوع تخلف یا مشکل را مشخص کنید *
Select an option
توضیحات *
Fill out this field

تبلیغ در همدلی
خبر بعدی
موافقت اصولی یک مجتمع گردشگری در زنجان صادر شد
خبر قبلی
تصادف در جاده های زنجان ۱۱ مصدوم برجا گذاشت
مطالب مرتبط

ـ دیدگاه های ارسال شده، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
ـ پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
ـ پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
آخرین اخبار
پربحث ترین اخبار
یادداشت
فهرست