1. اخبار استان
  2. زنجان رتبه ۲۵ کشور در بودجه ۱۴۰۰….!

کد خبر: 18794

زنجان رتبه ۲۵ کشور در بودجه ۱۴۰۰….!

میزان تخصیص بودجه ۳۱ استان کشور نشان میدهد که در مجموع استان خوزستان به سه هزار و نه صد میلیاردتومان، بیشترین سهم را در بودجه به خود اختصاص داده و پس از آن استان های تهران، فارس، خراسان رضوی و سیستان و بلوچستان در رتبه های بعدی ایستاده اند.

به گزارش همدلی‌زنجان؛ هم چنین استان قم با چهارصد و نود میلیارد تومان کمترین بودجه را به خود اختصاص داده و در کنار آن استان های البرز، سمنان و قزوین در شمار کمترین دریافت کنددگان بودجه قرار دارند.

استان در زنجان در بخش منابع ۲ هزار و ۹۸۷ میلیارد و ۱۹۶ میلیون تومان تعهد درآمدهای استانی لایحه بودجه ۱۴۰۰ را دارد. در بخش مصارف بودجه ای ۴۵۱ میلیارد و ۲۵۱ میلیون تومان!، در بخش مصارف مربوط به تملک دارایی های سرمایه ای، “تملک استان” ۲۷۷ میلیارد و ۱۸۶ میلیون تومان، اعتبارات قانون استفاده متوازن ۳۹۵ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان، استانی پیوست شماره یک ۷۸ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان، اعتبارات ملی ۲۱۸ میلیارد و ۹۰ میلیون توما و مجموع مصارف تملک دارایی های سرمایه ای استان ۹۶۸ میلیارد و ۹۷۶ میلیون تومان پیش بینی شده است.

از نکات قابل تامل در بخش منابع استانی اینکه استان سمنان به عنوان یکی از استان های توسعه یافته کشور یک هزار و ۱۳۰ میلیارد و ۷۴۱ میلیون تومان تعهد دارد. اما استان زنجان ۲ هزار و ۹۸۷ میلیارد و ۱۹۶ میلیون تومان!

 

 

 

گزارش خطا / تخلف

نوع تخلف یا مشکل را مشخص کنید *
Select an option
توضیحات *
Fill out this field

تبلیغ در همدلی
خبر بعدی
بارش برف و باران در استان زنجان
خبر قبلی
گام بلند زنجان در توسعه صنعتی
مطالب مرتبط

ـ دیدگاه های ارسال شده، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
ـ پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
ـ پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
آخرین اخبار
پربحث ترین اخبار
یادداشت
فهرست