معاون گردشگری سازمان اکو؛

زنجان ظرفیت بزرگی برای تبدیل شدن به قطب آشپری دنیا را دارد

زنجان از قدیم گهواره فرهنگ و هنر بوده است

 

 

 

 

معاون گردشگری سازمان اکو  با اشاره به برگزاری جشنواره غذای اکو-جاده ابریشم در زنجان، گفت:زنجان ظرفیت بزرگی برای تبدیل شدن به قطب آشپری دنیا را دارد.

به گزارش “همدلی‌زنجان”؛ ممدوح اونال در مراسم آغاز به کار چهارمین جشنواره بین المللی غذای کشورهای اکو – جاده ابریشم در زنجان، با بیان اینکه از برگزاری این رویداد مهم در شهر باستانی و زیبای زنجان خرسنیدم، اظهار کرد: زنجان به دلیل قرار گرفتن در مسیر جاده ابرشم و شاه‌راه ارتباطی کشورها، محل ایده آلی برای برگزاری جشنواره بین المللی غذای اکو – جاده ابریشم است.

وی ضمن خوش آمدگویی به میهمانان حاضر در این رویداد مهم فرهنگی حوزه اکو و جاده ابریشم، افزود: از سازمان میراث فرهنگی جمهوری اسلامی برای سازماندهی این رویداد فرهنگی تشکر می کنیم.

معاون گردشگری سازمان اکو، زنجان از قدیم گهواره فرهنگ و هنر بتوصیف کرد و یادآور شد: راه دسترسی جاده ابریشم قرن‌ها بزرگ‌ترین شبکه تجاری میان شرق و غرب بوده و این جشنواره می تواند فرصت مناسبی برای احیای فرهنگ کشورهای این حوزه باشد.

وی به برگزاری سه دوره موفقیت آمیز این جشنواره در سال های ۱۳۹۴، ۱۳۹۵ و ۱۳۹۶ اشاره کرد و افزایش تعداد کشورهای شرکت کننده در این جشنواره به ترتیب از پنج به ۱۱ و ۱۴ را تحسین برانگیز برشمرد.

اونال اظهار کرد: زنجان به عنوان یک شهر تاریخی و باستانی، با موقعیت منحصر به فرد خود، این فرصت را به ما می دهد که به عنوان مرکز گردشگری مشهور برای جشنواره های بزرگ آشپزی جهان معرفی شود دبیرخانه سازمان همکاری های اقتصادی اکو این امر را بسیار مناسب و با شکوه می داند.

Print Friendly, PDF & Email