طراحی و ساخت ۵۴۸ واحد مسکونی برای اقشار کم درآمد در استان زنجان

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان گفت: تعداد کل واحدهای در حال احداث، در شرف اجرا، در دست طراحی و اخذ پروانه از سوی بنیاد مسکن استان، در قالب تامین مسکن برای اقشار کم درآمد در طی ۲ سال گذشته، ۵۴۸ واحد بوده و ۵۶ واحد نیز اتمام و به متقاضیان واگذار شده است، به طوری که میانگین ساخت واحدهای مسکونی برای اقشار کم درآمد از سال ۸۱ تا پایان ۹۵، ۸۵۲ واحد مسکونی بوده که به طور میانگین ۶۱ واحد مسکونی در سال می باشد، در حالی که این میزان طی ۲ سال گذشته به طور میانگین به ۳۰۲ واحد در سال رسیده که می توان گفت در این زمینه رشد ۵۰۰ درصدی داشته ایم.
به گزارش “همدلی‌زنجان”؛ سجاد صنعتی اظهار کرد: ساخت مسکن ۱۲ واحدی گلسار ابهر، ۲۵ واحدی سلطانیه و ۲۸۸ واحدی گلشهر زنجان با اعتبار پیش بینی شده ۸۵۰ میلیارد ریال در سال جاری ، از سوی بنیاد مسکن استان در دست طراحی است.
وی بر لزوم ساخت واحدهای مسکونی مقاوم و امن در مقابل خطرات حوادث طبیعی تاکید کرد و گفت: بنیاد مسکن استان با فراهم نمودن زمینه های لازم، علاوه بر کمیت بر کیفیت واحدهای مسکونی براساس استانداردهای لازم توجه داشته و همواره با رعایت اصول فنی و مهندسی بر افزایش کیفیت ساخت و سازها تاکید جدی دارد.
مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان خاطر نشان کرد : تامین مسکن محرومان و اقشار کم درآمد اعم از روستایی و شهری از طریق تولید و احداث واحدهای مسکونی با فراهم نمودن مشارکت و همکاری مردم، خیرین یا اخذ تسهیلات بانکی یکی از اهداف مهم بنیاد مسکن است.
صنعتی منفرد با بیان اینکه، بنیاد مسکن استان با وجود نیروهای تخصصی و فنی در اجرای پروژه های عمرانی در سطح استان و تامین مسکن برای اقشار کم درآمد موفق عمل نموده است، اظهار کرد: این نهاد با مطالعه و شناسایی مناطق مناسب برای احداث مجتمع های مسکونی و تولید انبوه در شهرهای مختلف استان در قالب مسکن محرومین، اقدام به تامین زمین، طراحی، تامین منابع مالی، اجرا، نظارت کمی و کیفی بر اجرا و واگذاری کرده است.
مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان گفت: بنیاد مسکن استان توانسته از ابتدا تاکنون ۹۰۸ واحد مسکونی برای اقشار کم درآمد احداث کند.
وی در پایان از اجرای پروژه های ورزشی در سطح استان ( سالن های بدمینتون شهرهای ابهر و خرمدره از محل اعتبارت استانی) و پروژه های عمرانی (کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان) از محل اعتبارات استانی و پروژه های سرمایه گذاری در سطح استان خبر داد.

گزارش خطا / تخلف

نوع تخلف یا مشکل را مشخص کنید *
Select an option
توضیحات *
Fill out this field

تبلیغ در همدلی
خبر بعدی
آغاز ثبت‌نام آزمون سراسری قرآن کریم در زنجان
خبر قبلی
سجاد خدایی رئیس شورای اسلامی استان زنجان شد
مطالب مرتبط

ـ دیدگاه های ارسال شده، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
ـ پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
ـ پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
آخرین اخبار
پربحث ترین اخبار
یادداشت
فهرست