1. اخبار استان
  2. سایه «جمیلی‌ها» بر سر اتاق زنجان

کد خبر: 29825

سایه «جمیلی‌ها» بر سر اتاق زنجان

انتخابات اتاق بازرگانی زنجان با مشارکت ۲۰۳ رای دهنده برگزار شد و منتخبین دوره نهم این انتخابات مشخص شدند. در خصوص انتخابات اخیر اتاق بازرگانی زنجان به عنوان مهم ترین انتخابات حوزه بخش خصوصی که قرار است نمایندگی بزرگ ترین تشکل بخش خصوصی کشور را برعهده بگیرد، تامل بر چند نکته حائز اهمیت است.

به گزارش همدلی‌زنجان؛ همواره افراد و گروه های مختلفی تلاش کرده اند سیطره حداکثری بر اتاق بازرگانی زنجان داشته باشند. به دلیل اقتصاد نامتوازن زنجان که در حوزه صنعت تک محصولی(سرب و روی) و در بخش کشاورزی نبود فعالان اقتصادی توانمند، دو قطب در حوزه روی به رقابت پرداخته اند که در یک بخش ابراهیم جمیلی و «جمیلی ها» و در بخش دیگر یوسف مرادلو قرار داشته اند.

معمولا جمیلی ها در ادوار گذشته تسلط کامل بر اتاق بازرگانی زنجان داشته اند و در کنار فعالیت اقتصادی افراد زیادی را چه در حوزه فعالان اقتصادی و چه گروه های مختلف اجتماعی را به طرق مختلف به خود جذب کرده اند و در این راستا طیف غالب را تشکیل داده اند.

چند صباحی است نه ابراهیم جمیلی در زنجان حضور دارد و نه غلامحسین جمیلی، اما هنچنان سیطره آن ها بر اتاق زنجان حفظ شده و چانه زنی و ائتلاف بندی آن ها با ترتیب جلسات خصوصی و مراسم های عمومی در روشا سنتر ادامه داشته و در انتخابات اخیر نیز افراد نزدیک و نزدیک شده یا توافق کرده با آن ها حداکثر طیف حاضر در اتاق زنجان را تشکیل می دهند.

یکی از ایرادات اتاق زنجان عدم چرخش مناسب نخبگان و عدم حضور فعالان بزرگ اقتصادی فعال در بخش های مختلف در دایره تصمیمات بخش خصوصی استان زنجان بوده است. در این راستا طی دوره جدید شاهد بودیم افرادی همچون باقر محمدی از واحد تولیدی مرمرین سنگ کسری و آدمی از حوزه روی در بین کاندیداها حضور پیدا کردند که البته باقر محمدی موفق به حضور در بین منتخبین نشد.

به گفته برخی فعالان اقتصادی افرادی که رای می دهند به ائتلاف ها و لیست رای می دهند و ائتلافی که در آن افراد پرنفوذ تایید می کنند بدون توجه به توانمندی افراد صاحب رای می شوند!

در خصوص شانس های ریاست اتاق نیز گمانه زنی زیادی وجود دارد. افشین آشوری یکی از کاندیداهای جدی ریاست اتاق نیز محسوب می شود و مورد حمایت ابراهیم جمیلی است.

در انتخابات اتاق بازرگانی زنجان برخی از افراد منتخب دوره قبل نتوانستند در این دوره حضور پیدا کنند از جمله آن ها مهدی رنگ رونا و محمو.د ضرابی بودند.

گزارش خطا / تخلف

نوع تخلف یا مشکل را مشخص کنید *
Select an option
توضیحات *
Fill out this field

تبلیغ در همدلی
خبر بعدی
آغاز طرح نوروزی هلال احمر زنجان در ۲۵ پایگاه امدادی و پست خدمات بشردوستانه
خبر قبلی
ارائه نقره خام به ملیله کاران زنجان
مطالب مرتبط

ـ دیدگاه های ارسال شده، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
ـ پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
ـ پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
آخرین اخبار
پربحث ترین اخبار
یادداشت
فهرست