مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان زنجان؛

 

سد تهم بحرانی‌ترین سد استان زنجان برای تامین آب شرب است

۴۸ درصد سد تهم آب دارد

 

 

 

 

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان زنجان با بحرانی توصیف کردن وضعیت سد تهم به عنوان سد تامین آب شرب شهر زنجان، گفت: در بین سدهای استان سد تهم جهت تامین آب شرب مردم شهر زنجان بحرانی ترین سد محسوب می‌شود.

یوسف رضاپور در گفت و گو با “همدلی‌زنجان”؛ با بیان اینکه میزان بارش ها در ۶ ماه دوم سال گذشته تا کنون نسبت به مدت مشابه قبل آن کاهشی بوده است، اظهار کرد: طی این مدت میزان بارش ها در سطح استان به میزان ۱۹۰ میلیمتر بوده که در سال گذشته ۱۱ درصد کاهش بارندگی در استان ثبت شده که این شرایط گویای کاهش ۱۶ درصدی کاهش ها نسبت به بلندمدت است.

وی به وضعیت سد تهم برای تامین آب شرب شهر زنجان اشاره کرد و افزود: متعاقب کاهش بارش ها شاهد کاهش ورودی آب به سدهای استان بوده ایم که سد تهم نیز با کاهش حجم نسبت به گذشته مواجه است.

این مقام مسئول با بیان اینکه حجم پرشدگی مخزن سد تهم نسبت به سال گذشته ۱۶ درصد منفی است، یادآور شد: این کاهش نسبت به مدت مشابه سال گذشته بوده و هم اکنون از مجموع ۹۸ میلیون مترمکعب حجم کامل سد تنها ۴۸ درصد آن آب دارد.

وی در پاسخ به این سوال که احتمال بروز بحران در تابستان سال جاری برای مردم استان به چه میزان است، پاسخ داد: امیدواریم با مشارکت  مردم و مدیریت مصرف در بخش های مختلف بحران را بدون  قطعی آب سپری کنیم.

Print Friendly, PDF & Email