1. اجتماعی
  2. سوءاستفاده از موقعیت برای منافع شخصی، از مصادیق فساد اداری است

کد خبر: 30241

معاون سیاسی،امنیتی و اجتماعی استاندار:

سوءاستفاده از موقعیت برای منافع شخصی، از مصادیق فساد اداری است

معاون سیاسی،امنیتی و اجتماعی استاندار گفت: نقش دستگاه های اجرایی در پیشگیری از زمینه های فساد اداری و ارتقاء سرمایه اجتماعی و صیانت از حقوق مردم بسیار مهم و موثر است.

به گزارش همدلی‌زنجان؛  ابوالفضل رفیعی در اولین جلسه کمیته سلامت اداری و صیانت از حقوق مردم در سال ۱۴۰۲ که با حضور دستگاه های نظارتی استان برگزار شد، با یادآوری اهمیت قانون ارتقاء سلامت اداری و مقابله با فساد، بر اجرای تکالیف دستگاه‌های مختلف در قانون مذکور تاکید کرد.

رفیعی، پیشگیری و مقابله با فساد اداری را از سیاست های مورد تاکید مقام معظم رهبری و ریاست محترم جمهور عنوان کرد و بر اهتمام تمام مدیران نظام به این موضوع تاکید کرد.

وی همچنین آگاه سازی مدیران و کارکنان دستگاه‌ها و عموم مردم را نسبت به حقوق و تکالیف قانونی خود، در کاهش زمینه بروز فساد موثر عنوان نمود و خواستار پیگیری تحقق این امر توسط دستگاه های ذی ربط شد.

رییس کمیته ارتقاء سلامت اداری و صیانت از حقوق مردم با تاکید بر شناسایی و نظارت جدی بر گلوگاه‌های فساد خیز، هوشمند سازی و اجرای دولت الکترونیک، به حداقل رساندن مواجهه حضوری کارمند و ارباب رجوع و شفافیت فرآیندها و اقدامات دستگاه ها را در ارتقای سلامت اداری و رعایت حقوق مردم موثر دانسته و اظهار داشت: با توجه به تاکید اسناد بالادستی نظام و تصویب قوانین مختلف، نیاز به تقویت اقدامات دستگاه ها در این زمینه ها می باشد.

وی همچنین اظهار داشت: این اقدامات منجر به افزایش کارآمدی ، ارتقاء رضایتمندی عمومی و افزایش سرمایه اجتماعی خواهد شد.

رفیعی در ادامه بر لزوم زمینه سازی دستگاه ها، برای جلب مشارکت مردم و سمن ها و سایر بخشهای میانی ذیربط ، در ارتقای سلامت اداری و صیانت از حقوق مردم تاکید نمود.

معاونت سیاسی ، امنیتی و اجتماعی استاندار یاد آور شد: قطعاً ما فساد سیستمی نداریم ولی ادراک از فساد اداری بالاتر از میزان واقعی آنست. البته مردم ناظر اعمال ما هستند و برای نمونه، استفاده غیرقانونی برخی از اموال اداری و یا سوءاستفاده از موقعیت موجب بدبینی و بی اعتمادی می شود فلذا بایستی با اجرای قوانین و مقررات و برخورد قانونی و اداری لازم، ریسک تخلفات و فساد را بالا برد.

رفیعی از عوامل دیگر موثر در ارتقاء سلامت اداری و صیانت از حقوق مردم، به مسئولیت پذیری و پاسخگویی مدیران و کارکنان به ارباب رجوع و افکار عمومی اشاره کرد‌.

گزارش خطا / تخلف

نوع تخلف یا مشکل را مشخص کنید *
Select an option
توضیحات *
Fill out this field

تبلیغ در همدلی
خبر بعدی
طرح ترافیک شهر زنجان بازهم تدوین شد!
خبر قبلی
رفع گرفتگی خط اصلی انتقال فاضلاب غرب زنجان
مطالب مرتبط

ـ دیدگاه های ارسال شده، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
ـ پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
ـ پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
آخرین اخبار
پربحث ترین اخبار
یادداشت
فهرست