1. اخبار استان
  2. شناسایی عناصر با ارزش معدنی در دپوی پسماند روی زنجان

کد خبر: 28739

شناسایی عناصر با ارزش معدنی در دپوی پسماند روی زنجان

رئیس سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان زنجان اعلام کرد: بر اساس تحقیقات میدانی و بررسی های صورت گرفته توسط اساتید دانشگاه های زنجان و امیرکبیر ، عناصر سرب ، روی و نقره در دپوی پسماند روی زنجان شناسایی شده است.

به گزارش همدلی‌زنجان؛ ناصر فغفوری در جلسه آخرین اقدامات ساماندهی دپوی پسماند روی اظهار داشت: با توجه به حجم بالای پسماند روی تولید شده توسط واحدهای روی ، از بهمن سال ۱۳۹۹ محل دائمی دپوی پسماندها در سردهات افتتاح و شروع به کار کرد به طوری که روزانه ۲۰۰ کامیون پسماند به این محل حمل و دپو می گردد.

وی با اشاره به اقدامات صورت گرفته در خصوص ساماندهی دپوی پسماند طی سالیان گذشته افزود : هم اکنون بالغ بر ۱۰ میلیون تن پسماند در شهرک روی دپو شده است که با تمهیدات صورت گرفته طی سالیان اخیر مساحت آن ثابت بوده و در جهت کاهش آلودگی زیست محیطی اقداماتی همچون دیوارکشی بتنی ، مالچ پاشی و ساخت حوضچه هایی جهت جمع آوری شیر آبه های ناشی از بارش باران انجام شده است.

این مقام مسئول عنوان کرد: اراده استاندار و مسئولین استانی بر تعیین تکلیف و فروش این پسماندهاست که در این راستا باید ابتدا فلزات محتوی این پسماندها مشخص می شد ، به این منظور شرکت تهیه و تولید مواد معدنی به عنوان ناظر پروژه قراردادهایی با دانشگاه امیرکبیر و دانشگاه زنجان منعقد کرد و مطالعات و بررسی های میدانی در این خصوص آغاز شد.

رئیس سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان یادآور شد : در این راستا ۳۳ مورد حفاری عمقی از محل دپو نمونه گیری شده که با مطالعه بر روی ۸۷۵ نمونه و نقشه توپوگرافی در مقیاس ۵۰۰/۱ ، عناصر سرب ، روی و نقره در پسماندها شناسایی و به اثبات رسید.

وی افزود : هم اکنون مطالعات بیشتر در خصوص عیارسنجی ، امکان بازفرآوری و تعیین ارزش ریالی مواد معدنی موجود در حال انجام است که پس از اتمام بررسی ها ، تصمیمات لازم در خصوص فروش آن اتخاذ خواهد شد.

فغفوری خاطر نشان ساخت : با ساماندهی پسماندهای روی در اسرع وقت ، شاهد رفع مسائل زیست محیطی و کاهش دغدغه همشهریان عزیز طی سال های اخیر در این خصوص خواهیم بود.

گزارش خطا / تخلف

نوع تخلف یا مشکل را مشخص کنید *
Select an option
توضیحات *
Fill out this field

تبلیغ در همدلی
خبر بعدی
زنجان را به عنوان الگو و نمونه به ژنو و خاورمیانه معرفی خواهم کرد
خبر قبلی
کارگزاری صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع پیشرفته در استان زنجان افتتاح شد
مطالب مرتبط

ـ دیدگاه های ارسال شده، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
ـ پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
ـ پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
آخرین اخبار
پربحث ترین اخبار
یادداشت
فهرست