1. مخاطبان همدلی
  2. علوم پزشکی زنجان

کد خبر: 30689

علوم پزشکی زنجان

سلام و خسته نباشید
بعنوان کسی که سالهای سال دردانشگاه علوم پزشکی زنجان کار کرده ام و با خنده های همکارانم خندیده و با گریه هایشان گریسته ام، واعتراضها و انتقادات به مدیریت فعلی حاکم بر دانشگاه علوم پزشکی زنجان رادر مسیر درست و اصلاحی می بینم .
متاسفانه ۱۹ ماه از حضور جناب بختیاری در راس دانشگاه علوم پزشکی زنجان می گذرد و انتقادات دلسوزانه و سراسر مشفقانه دوستان به جناب بختیاری نیز نتوانسته است ، مسیر درست حرکت مدیریتی را به ایشان نشان دهد.
برخود لازم می دانم فارغ از نگاه سیاسی به نکاتی اشاره کنم که شاید در اذهان دوستان جناب بختیاری و خود ایشان نشانه ای از نادیده انگاشتن تلاشهای نامبردگان به نظر برسد ، لیکن وظیفه این است بنویسم و به همان تندی و تلخی که مردم و همکاران می بینند و لمس می کنند و توبیخ و تهدید می شوند و توهین می شنوند!!
۱- ایشان قبل از انتصاب نه تنها هیچ سابقه ای در مدیریت سلامت نداشته که فقط و فقط سابقه عضویت در بسیج جامعه پزشکی را داشته و ۷ ماه نیز سرپرست حراست دانشگاه بوده است که ۳ ماه آن نیز بصورت پروازی و همزمان با تحصیل در دانشگاه قزوین بوده است.
۲- نامبرده خصائص مدیریتی را فقط و فقط درغرور و تکبر می داند و هیچ سابقه ای آموزش و پژوهش و درمانی خاصی چون معاونت در حوزه های یادشده ندارد و چند روز قبل از انتصاب مدرک بورد تخصصی اش را گرفته است. متاسفانه وزارت بهداشت درحالی که دانشگاه علوم پزشکی استان به کسی سپرده شده است که با برچسب ” فلانی آدم فلان شخص است” حوزه سلامت استان زنجان را از حضور مدیران توانمند موجود نیز محروم کرده است!
۳- از دیگر شاخصه و رفتارهای مرسوم مدیریت فعلی حاکم بر دانشگاه ، انتصاب مدیران جدید بدون کوچکترین تقدیر و تشکر از مدیران قبلی است. مدیر قبلی با تلفن مطلع می شود که باید دفترکارش را در عرض یکساعت به مدیر جدید تحویل دهد و گاها حتی فرصت برداشتن وسائل شخصی را پیدا نمی کند(آن چیزی که برای رئیس سابق دانشگاه نیز قبل از برگزاری تودیع و معارفه رخ داد).
۴- انتصاب افراد بازنشسته و بدبین که حتی کوچکترین شناختی از ظرفیتهای دانشگاه علوم پزشکی زنجان ندارد ، سبب تنگ تر شدن حلقه انتخاب مدیران شده و دانشگاه را بسوی مشکلات عدیده ای سوق داده است.
۵- سپردن مسئولیت بزرگترین مرکز آموزشی درمانی استان به عنوان مرکز آموزشی ، درمانی و پژوهشی به فردی غیر هیئت علمی نشانه چیست ؟
۶- مردم استان و همکاران غیر پزشک دانشگاه ایام تعطیلات فروردین ماه ۱۴۰۱ و ۱۴۰۲ و حتی بعضی از ماههای اخیر را فراموش نخواهند کرد که متاسفانه پزشک آنکال و حتی خود رئیس بیمارستان در تعطیلات بوده و بیماران به ناچار با سفارش برخی مدیران خارج دانشگاه به استانهای همجوار ارجاع می شدند.
۷- درحالی که دانشگاه علوم پزشکی زنجان سرشار از نیروهای توانمند مذهبی و ارزشی است ( که البته در گعده و دورهمی جناب رئیس دانشگاه جایگاهی ندارند) برای پست های مختلف از جمله روابط عمومی دانشگاه فردی خارج از دانشگاه در اسفندماه ۱۴۰۰ بصورت نیروی شرکتی معرفی و در خردادماه ۱۴۰۱ بدون کوچکترین سابقه مدیریتی با استفاده مجوزهای موردی استخدامی رئیس دانشگاه ، استخدام و بلافاصله مدیر روابط عمومی دانشگاه می شود.
۸- انتصاب دکتر محمد علی(قنبر) سرداری( از سهامداران اصلی بیمارستان بهمن سابق بوده و دارای کمترین کارکرد و نمره ارزشیابی را در بین مدیران دولت دهم در دانشگاه علوم پزشکی داشته و تذکرات متعددی را از سوی استانداری و مسئولین وقت دریافت کرده و به اجبار برکنار شد) به عنوان مشاور ایثارگران دانشگاه که هیچ جایگاهی در بین ایثارگران ندارد را چگونه باید تفسیر کرد؟!
۹- مشغول شدن رئیس دانشگاه به تسویه حساب شخصی با اعضای هیئت علمی و برخی کارکنان دانشگاه و شب نامه نویسی و دستور به انجام مکاتبات غیر قانونی علیه آنها ، بجای مشغول شدن به اصلاح امور دانشگاه
۱۰- انتصاب مدیر حراست از خارج دانشگاه که کمترین اشرافی به امور دانشگاه ندارد.
۱۱- خالی شدن کلینیک های تخصصی ویژه دولتی از متخصصین به علت عدم مقبولیت و عدم همراهی پزشکان با مدیریت استان
۱۲- مخالفت و سنگ اندازی با ایجاد امکانات در حوزه خیرین سلامت دراستان و گله مندی و شکایت خیرین حوزه سلامت با مدیریت حاکم ( انجمن های ام اس ، مهرانه و…)
۱۳- عدم توجه به نیازهای واقعی دانشگاه و گنجاندن رشته خود جناب بختیاری ، معاونین بهداشتی و درمان، رئیس دانشکده پزشکی ، مسئول دبیرخانه هیئت اجرائی جذب و دخترخاله ایشان و خانم رئیس مرکز توسعه آموزش معاونت آموزشی در فراخوان سال گذشته ۱۴۰۱
۱۴- ایجاد نارضایتی کارکنان، فراری دادن پزشکانی چون دکتر مینوش مقیمی‌ها و…، زیرمیزی‌های برخی پزشکان
۱۵- حضور جناب بختیاری در جلسه مطالبه گری که توسط بسیج رسانه برگزار شد نیز نشان داد حتی یک لحظه و ثانیه ای حضور نامبرده در مدیریت دانشگاه علوم پزشکی جفائی است به اولا همکاران دانشگاه علوم پزشکی و ظلم عظیمی است به مدیران گذشته دانشگاه !
۱۶- کوچک نمائی مشکلات و تقلیل دادن منتقدین و معترضین به ۳۰ نفر، نشانه نگاه بسته و غیر مدیریتی مسئولان دانشگاه علوم پزشکی زنجان است که سبب ایجاد و لاینحل ماندن مشکلات شده است .
۱۷- جناب بختیاری !اگر منتقدین آن ۳۰ نفر هستند ، چرا و چگونه هر روز مدیریت حراست و بازرسی جنابعالی ۲۰ تا ۳۰ نفر را احضار و در قبال اعلام مخالفت با مدیریت جنابعالی توبیخ یا تذکر می ده!؟
۱۸- مصادره به مطلوب کارهای بزرگ گذشتگان به نام و کام خود ، کاری است که به کارهای روتین دانشگاه علوم پزشکی زنجان تبدیل شده است.
۱۹- اخراج یکی از نمایندگان پرستاران را از جلسه مطالبه گری چگونه توجیه می کنید!؟
۲۰- متاسفانه همانگونه که نماینده پرستاران به ظرافت اشاره کرد ، یقینا در دانشگاه علوم پزشکی زنجان گوش شنوائی وجود ندارد و ارتباط مسئولین دانشگاه با همکاران از هیئت علمی ها گرفته یا کارکنان و دانشجویان قطع است !
۲۱- جناب بختیاری هیچ روش دیگری جز تهدید و شکایت و پرونده سازی برای مخالفین را نمی شناسد و همه چیز را به زبان شمشیر تهدید و توهین و پروهده سازی پاسخ می دهد!
۲۲- در این جلسات مشخص می شود که رئیس دانشگاه و معاونین و مشاور اعظم ایشان !برای هیچکدام از مشکلات دانشگاه برنامه ای ندارند .
امیدواریم در این “بحران مدیریت” که دانشگاه علوم پزشکی زنجان درگیرآن است و دود آن به چشم مردم و همکاران دانشگاه می رود ! هرچه سریعتر مقامات مسئول استانی و نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی تصمیم عاجلی اتخاذ کنند تا هرانچه آبروی اندوخته نیروهای ارزشی واقعی است یک شبه به تاراج لجاجت و یک دندگی و بدبینی دکتر بختیاری و دوستانش نشود.

گزارش خطا / تخلف

نوع تخلف یا مشکل را مشخص کنید *
Select an option
توضیحات *
Fill out this field

تبلیغ در همدلی
خبر بعدی
راه اندازی پویش «عهد اخوت» در محلات زنجان
خبر قبلی
۷۰۰ واحد مسکونی در زنجان به متقاضیان واگذار می شود
مطالب مرتبط

ـ دیدگاه های ارسال شده، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
ـ پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
ـ پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
آخرین اخبار
پربحث ترین اخبار
یادداشت
فهرست