فتوتیتر؛ مونتاژ کالا به معنای اقتصاد دانش بنیان نیست

شعار سال ۱۴۰۱؛ توسط مقام معظم رهبری تولید؛ دانش‌بنیان، اشتغال‌آفرین نامگذاری شده است.

به‌ گزارش همدلی‌زنجان؛ سال ۱۴۰۱  متناسب با شعار سال “تولید؛ دانش‌بنیان، اشتغال‌آفرین” رنگ و بوی متفاوتی به خود گرفت و تلاش‌ها در راستای خلق آینده‌ای متکی بر دانش و فناوری را بین جامعه علمی و صنعتی کشور دوچندان کرده است. آینده‌ای که نوید ارتباطی عمیق و مستحکم بین دانشگاه با فضای جامعه و صنعت را می‌دهد.

در یک دهه گذشته محوریت شعارهای سال بر پایه “اقتصاد و تولید” نام‌گذاری شده است و اکنون شاهد تببین مستقیم جریان دانش‌بنیان در ماموریت‌های کشورهستیم. اقتصاد دانش‌بنیان یکی از محورهای اصلی در سیاست‌های اقتصاد مقاومتی است که می‌تواند با افزایش بازدهی کار و سرمایه و همچنین گسترش تولید در کشور، رشد بهره‌وری اقتصادی را رقم بزند.

لازمه تحقق اقتصاد دانش بنیان نیز گسترش تولیدات مبتنی بر دانش و فناوری با مشارکت حداکثری بخش خصوصی و تقویت نقش مراکز و پهنه‌های علم و فناوری در کشور است. با تزریق فناوری و نوآوری به فضای صنعت، بهبود چرخه تولید وافزایش نرخ اشتغال در کشور اتفاق می‌افتد.

استان زنجان نیز متناسب با شرایط کشور برای توسعه فناوری و مجموعه های دانش بنیان تلاش خواهد کرد. در این راستا مسئولان استان زنجان نیز در خصوص مسائل دانش بنیان اظهاراتی داشته اند. گزیده این اظهارات به صورت فتوتیتر جمع آوری شده است.

خبر بعدی
عکس: بسته بندی گوشت تبرک حسینیه اعظم زنجان
خبر قبل
فیلم: مداحی حاج علیرضا بیگدلی در حماسه حضور زنجانی‌ها
فهرست