مجرم باید به‌ گونه‌ای مدیریت شود که پس از آزادی، مجدداً به اعتیاد روی نیاورد

مجرم باید به‌ گونه‌ای مدیریت شود که پس از آزادی، مجدداً به اعتیاد روی نیاورد

 

 

رئیس کل دادگستری استان زنجان، با بیان اینکه مدیریت مجرم در دستگاه قضایی صورت می‌گیرد، گفت: اگر مجرم در زمان حبس، حرفه مناسبی فرا نگرفته و درمان مطلوبی نشود و بعد از آزادی نیز برنامه خاصی برای وی وجود نداشته باشد، بی شک دوباره به دامان اعتیاد باز خواهد گشت، بنابراین وی باید به ‌گونه‌ای مدیریت شود که پس از آزادی، مجدداً به اعتیاد روی نیاورد.

به گزارش همدلی‌زنجان به نقل از پایگاه اطلاع ‌رسانی استانداری زنجان؛ جعفر گل‌ محمدی در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان، با بیان اینکه یکی از وظایف این شورا، مقابله و مبارزه با مواد مخدر است، اظهار کرد: با توجه به موارد مختلف و میزان حساسیت ‌ها، وظیفه دستگاه ‌هایی مانند نیروی انتظامی، بسیج، سپاه و اطلاعات در مقابله و مبارزه با شیوع مواد مخدر در جامعه، بسیار خطیر است.
وی ادامه داد: اقدامات و وظایف دشوار و حساسی به ‌صورت شبانه‌ روزی بر عهده این دستگاه‌هاست؛ به گونه ای که این دستگاه ها باید مجرمین را شناسایی، رصد، تعقیب و دستگیر کنند و سپس برای انجام اقدامات بعدی به دستگاه قضایی معرفی نمایند.
این مقام مسئول با اشاره به اینکه یکی از مشکلات جامعه، این است که مجرم در حبس از وضعیت روحی، جسمی و درمانی مناسبی برخوردار نیست، عنوان کرد: از طرفی هم باید خانواده‌ های مجرمان که در معرض آسیب‌ های مختلف قرار دارند، مدیریت شوند که متاسفانه عملکرد موفقی در این زمینه از سوی نهادهای متولی، مشاهده نمی ‌شود.
گل‌محمدی با بیان اینکه با محاسبه تعداد معتادان شناسایی ‌شده در زندان و میزان مصرف مواد مخدر توسط آنها، وضعیت نامناسب اعتیاد در جامعه، مشخص می ‌شود، اظهار کرد: باید آسیب ‌شناسی اساسی در این حوزه صورت بگیرد تا مشخص شود که هریک از دستگاه‌ ها به چه اندازه در این زمینه، موثر هستند.

گزارش خطا / تخلف

نوع تخلف یا مشکل را مشخص کنید *
Select an option
توضیحات *
Fill out this field

تبلیغ در همدلی
خبر بعدی
دستگاه‌های اجرایی استان عملکرد حوزه اقتصاد‌مقاومتی را ارائه کنند
خبر قبلی
محل قطعی دپوی پسماند روی تا ۲ ماه آینده مشخص می‌شود
مطالب مرتبط

ـ دیدگاه های ارسال شده، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
ـ پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
ـ پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
آخرین اخبار
پربحث ترین اخبار
یادداشت
فهرست