1. اخبار استان
  2. مدارس موردنیاز نهضت ملی مسکن استان زنجان ساخته می شود

کد خبر: 28520

مدیرکل راه و شهرسازی استان زنجان:

مدارس موردنیاز نهضت ملی مسکن استان زنجان ساخته می شود

مدیرکل راه و شهرسازی استان زنجان،با بیان اینکه تعهد ساخت مدارس در طرح نهضت ملی مسکن بر عهده راه و شهرسازی استان است، گفت: در طرح نهضت ملی مسکن استان زنجان، متناسب با سرانه جمعیتی که در این مناطق ساکن خواهند شد، مدارس موردنیاز هم ساخته می شود.

به‌ گزارش همدلی‌زنجان؛ مسعود بیات منش با بیان این مطلب، اظهار کرد: ماده ۱۸» قانون شورای عالی آموزش و پرورش از ابتدا دارای برخی ابهامات بود و تا سال گذشته قابلیت اجرایی نداشت و در این راستا متولی این قانون اداره‌کل آموزش‌وپرورش است.

وی افزود: براساس این قانون، دستگاهی که مسئول الحاق محدوده در یک منطقه است، موظف است مدارس منطقه مذکور را هم تامین کند و کمبود مدارس در شهرک‌های اقماری به دلیل ترک فعل شرکت های تعاونی مربوطه بوده که متاسفانه در این خصوص کمبود مدرسه در شهرک‌های گلشهر کاظمیه، بسیجیان، الهیه، کوی فرهنگ، نانوایان زیاد است و در این میان اداره‌کل راه‌وشهرسازی استان زنجان تنها مسئولیت قانونی تامین مدارس در منطقه پونک را دارد، چرا که زمین‌های مسکونی این منطقه برای دولت است و متولی ساخت اداره‌کل راه‌وشهرسازی استان است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان زنجان گفت: یکی از دغدغه‌های اصلی اداره‌کل راه‌وشهرسازی استان، شهرسازی و تامین خدمات عمومی است و درحال حاضر در سطح شهر زنجان به ۵۰ الی ۶۰ مدرسه در مقاطع مختلف نیاز داریم تا این کمبود جبران شود و برای تامین این تعداد مدرسه باید اداره‌کل آموزش‌وپرورش و نوسازی مدارس همکاری کنند.

بیات منش تاکید کرد: تعهد ساخت مدارس در طرح نهضت ملی مسکن بر عهده راه و شهرسازی استان است و در طرح نهضت ملی مسکن استان زنجان، متناسب با سرانه جمعیتی که در این مناطق ساکن خواهند شد، مدارس موردنیاز هم ساخته می شود و درحال حاضر در کوی زنگان همزمان با ساخت واحدهای مسکونی دو مدرسه نیز در حال ساخت است.

وی افزود: راه و شهرسازی استان زنجان در طرح نهضت ملی مسکن در سه مقیاس محله،منطقه و شهری مدرسه می سازد و در مقطع ابتدایی مقیاس محله سنجیده می‌شود یعنی ساکنان یک محله باید در منطقه مسکونی خود مدرسه ابتدایی داشته باشند و دانش‌آموزان مقطع ابتدایی با حداکثر طی مسافت یک کیلومتر به مدرسه برسند و در ساخت مدارس متوسطه اول مقیاس منطقه سنجیده می‌شود یعنی دانش‌آموز می‌تواند در این مقطع تحصیلی از منطقه‌ای به منطقه دیگر برود و در این راستا مدارس مقطع متوسطه دوم در مقیاس شهری سنجیده می‌شوند.

مدیرکل راه و شهرسازی استان زنجان بیان داشت: براساس تعهدات، تمام مدارس ابتدایی موردنیاز در طرح نهضت ملی مسکن ساخته خواهند شد و در صورت امکان در خصوص تامین مدارس متوسطه اول نیز ورود خواهیم کرد و تعریف مدارس مقطع متوسطه دوم نیز برای اداره‌کل آموزش و پرورش استان است.

بیات منش افزود: در شهرک هایی که راه و شهرسازی مسکن ملی می سازد راه و شهرساری استان متولی احداث مدرسه است و در شهرستان ابهر پیگیر احداث شهرک مسکونی هستیم و مدرسه هم ساخته می شود.

گزارش خطا / تخلف

نوع تخلف یا مشکل را مشخص کنید *
Select an option
توضیحات *
Fill out this field

تبلیغ در همدلی
خبر بعدی
مافیای وی پی ان چگونه میلیاردها دلار از ایران ربود؟
خبر قبلی
احمد خداوردی، سرپرست سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان زنجان شد
مطالب مرتبط

ـ دیدگاه های ارسال شده، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
ـ پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
ـ پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
آخرین اخبار
پربحث ترین اخبار
یادداشت
فهرست