1. اقتصادی
  2. مردم تحمل فشار اقتصادی بیشتر را ندارند

کد خبر: 12133

مردم تحمل فشار اقتصادی بیشتر را ندارند

عضو کمیسیون بهداشت مجلس گفت: اگر قرار است تعرفه‌ پزشکان عمومی افزایش یابد، باید به میزانی باشد که به مردم فشار وارد نشود و بیمه‌ها هزینه واقعی‌شدن تعرفه‌ها را پرداخت کنند.
همایون هاشمی در مورد احتمال دو برابر شدن تعرفه پزشکان عمومی گفت: نمی‌توان در مورد میزان تعرفه پزشکان اظهارنظر کرد زیرا نیازمند کار کارشناسی است و کارشناسان باید در این رابطه نظر دهند.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی افزود: اگر قرار است تعرفه‌ها افزایش یابد باید به میزانی باشد که به مردم فشار وارد نشده و از جیب مردم هزینه نشود زیرا در حال حاضر مردم تحت فشارهای اقتصادی زیادی هستند و توان فشار بیشتر را ندارند بنابراین نیاز است بیمه‌ها هزینه واقعی‌شدن تعرفه‌ها را پرداخت کنند.

وی ادامه داد: بیمه‌ها می‌توانند درصد قابل توجهی از هزینه‌های درمان را کاهش دهن در این رابطه نیاز است بیمه‌ها در حوزه درمان فعال‌تر شوند و دولت یارانه‌ها و مشوق‌هایی را برای آنها در نظر بگیرد و همچنین بدهی خود را به آنها پرداخت کند تا بیمه ها چابک‌تر و فعال‌تر شوند و بتوانند خدمات بهتر، دقیق تر و بیشتری را به مردم ارائه کنند.

نماینده مردم میاندوآب، شاهین دژ و تکاب درمجلس شورای با بیان اینکه پزشکان عمومی خط مقدم درمان هستند، یادآور شد: این قشر بسیاری از خدماتی را که هزینه‌های مضاعفی برای بیماران و خانواده آنها و اقتصاد کشور به همراه دارد را کاهش می‌دهند.

هاشمی افزود: بیماران خود نمی‌توانند به پزشکان متخصص مراجعه کنند و پزشکان عمومی باید آنها را ارجاع دهند؛ در سال‌های گذشته شاهد بودیم که بیماری سه بار سی تی اسکن یا آزمایشات مشابه طی بازه‌های زمانی کوتاه انجام داده است بنابراین حمایت از پزشکان عمومی به منزله بهبود وضعیت نظام سلامت است.

رئیس فراکسیون غذا و داروی مجلس شورای اسلامی با یادآوری کمبود پزشک عمومی در برخی استان‌های کشور، ادامه داد: بسیاری از پزشکان عمومی به دلیل مکفی نبودن درآمد قید شغل طبابت را می‌زنند و در حوزه‌های دیگر مشغول می‌شوند در حالی که کشور هزینه‌های زندگی را برای تحصیل آنها متحمل شده بنابراین نیاز است مشوق‌هایی برای آنها به ویژه برای فعالیت در مناطق محروم پیش‌بینی شود.

خانه ملت

گزارش خطا / تخلف

نوع تخلف یا مشکل را مشخص کنید *
Select an option
توضیحات *
Fill out this field

تبلیغ در همدلی
خبر بعدی
دولت در حال اجرای سیاست‌های صندوق بین‌المللی پول در کشور است؟
خبر قبلی
درخت زیتون ۴۵۰ ساله طارم در فهرست آثار ملی قرار گرفت
مطالب مرتبط

ـ دیدگاه های ارسال شده، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
ـ پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
ـ پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
آخرین اخبار
پربحث ترین اخبار
یادداشت
فهرست