1. اخبار استان
  2. مردم در حوزه رفع مشکلات اقتصادی به شورا مراجعه می‌کنند

کد خبر: 30245

 رئیس شورای اسلامی شهر زنجان:

مردم در حوزه رفع مشکلات اقتصادی به شورا مراجعه می‌کنند

کار ما در شورا سیاسی نیست

رئیس شورای اسلامی شهر زنجان، با اشاره به اینکه مردم از شورا ها انتظار جایگاه پارلمان محلی را دارند، تاکید کرد: مردم حتی برای گرانی گوشت و تورم و مسائل اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی به اعضای شورای شهر مراجعه می‌کنند.

به گزارش همدلی‌زنجان؛  مجید ناصحی مقدم در جمع خبرنگاران، به مناسبت روز شورا، با اشاره به رفع نواقص در برنامه های شوراها، اظهار داشت: مردم در خصوص تورم، مسائل اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی و عمرانی به دفاتر اعضای شورای شهر مراجعه می‌کنند.

رئیس شورای اسلامی شهر زنجان، در ادامه با بیان اینکه شورا ها می توانند با ورود به مشکلات شهری و آسیب شناسی و رفع مشکلات شهروندان، گفت: مشکلات مردم و شهروندان به درستی احصاء و دسته بندی نمی شود.

وی، با اشاره به اینکه مسئولان با مشکلات مردم شهرها آشنایی و درگیری ندارند، تصریح کرد: بررسی، نظارت و رفع مشکلات طرح تفصیلی جزو وظایف و تخصص اعضای شورای شهر است.
رئیس شورای اسلامی شهر زنجان در ادامه بیان کرد: اعضای شورای شهر برای رفع و حل مشکلات عمران شهری و توسعه‌ای دست شان بسته است و تشکیل شورا تجملاتی نبوده است.به گفته

ناصحی مقدم، تشکیل شوراها در راستای خواسته مردم و شهروندان برای احقاق حقوق شهروندی بوده است. مردم از شورا ها انتظار جایگاه پارلمان محلی را دارند.

رئیس شورای اسلامی شهر زنجان نتیجه ناکارآمدی شورای ها را عدم تعریف جایگاه‌ها و محدودیت در انجام وظایف برشمرد و گفت: انتظار و مراجعه مردم به مراکز شوراهای شهر به حق است.

وی، با بیان اینکه شورا ها دارای جایگاه مستحکم هستند و نباید به خاطر وجود ضعف‌های قانونی جایگاه آنها را تضعیف کرد، تاکید کرد: شورای ششم دارای چالش انتخاب شهردار در زنجان بوده است و نمایندگان و اعضای شورا شهر باید نسبت به شهرداران شناخت کافی داشته باشند.

ناصحی مقدم، با اشاره به اینکه سال ۱۴۰۰در خصوص انتخاب شهرداران و اقدامات عمرانی و توسعه شهری یکی از سالهای کم کار درشهرداری بوده است، اضافه کرد: ساختار های قانونی برای تعریف جایگاه شوراها باید بررسی و اصلاح شود.

رئیس شورای اسلامی شهر زنجان، با بیان اینکه از نظر اعضای شورای شهر زنجان، شهرداری در سال گذشته نمره قابل قبولی در راستای تکمیل پروژه‌های عمران شهری داشته است، گفت: تملک و رفع مشکلات معارضین در خصوص ایجاد و راه اندازی زیر ساخت‌های پروژه بزرگ سبزه میدان زنجان کاری دشوار در سطح شهر بوده است.

وی، با اشاره به ایجاد تفرجگاه‌ها و توسعه این موارد و با ایجاد بوستان شهر، گفت: زنجان نیازمند ایجاد تفرجگاه بیشتری است. بزودی طرح ترافیک شهری در زنجان اجرایی می‌شود. در راستای اجرای طرح ترافیک زنجان الگوی جدید حمل نقل عموی شهری تعریف شده است.

ناصحی مقدم، با اشاره به اینکه در شهرداری وضعیت نیروی انسانی ایده آل نیست، تصریح کرد: در خصوص جذب نیروی متخصص در شهرداری نگران هستیم. باید وزارت کشور نسبت به این مورد در راستای تامین نیروی متخصص تدابیر داشته باشد.

وی، با اشاره به اعتراضات نیروی‌های شهرداری در حقوق دستمزد و حقوقشان، افزود: در حال پیگیری فوری برای رفع این مشکلات بوجود آمده است هستیم.
این مسئول شورای اسلامی شهر در زنجان، با اشاره به ایجاد بازارچه های محلی در راستای تسهیل مسائل اجتماعی، اقتصادی شهروندان گفت: سعی در تسهیلات امر فرهنگی، اجتماعی در شهر هستیم.

گزارش خطا / تخلف

نوع تخلف یا مشکل را مشخص کنید *
Select an option
توضیحات *
Fill out this field

تبلیغ در همدلی
خبر بعدی
فرصت‌ها و تهدیدات در دوره جدید ریاست اتاق زنجان!
خبر قبلی
طرح ترافیک شهر زنجان بازهم تدوین شد!
مطالب مرتبط

ـ دیدگاه های ارسال شده، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
ـ پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
ـ پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
آخرین اخبار
پربحث ترین اخبار
یادداشت
فهرست