1. اخبار استان
  2. مطابقت ۹۳ درصدی واحدهای صنفی زنجان با شاخص های استاندارد

کد خبر: 20861

‍ سرپرست اداره کل استاندارد استان زنجان خبرداد:

مطابقت ۹۳ درصدی واحدهای صنفی زنجان با شاخص های استاندارد

سرپرست اداره کل استاندارد استان زنجان گفت: در راستای اجرای طرح کنترل بازار، در طی سال ۹۹، تعداد سه هزار و ۴۳۵ بازرسی از مراکز صنفی این استان صورت گرفته است، که در این راستا بیش از ۹۳ درصد از واحدهای صنفی تمامی فرآورده های مشمول استاندارد اجباری، دارای نشان استاندارد و کد ده رقمی را رعایت کرده اند.

به گزارش همدلی زنجان؛ سیروس صارمی با بیان اینکه در مواردی که مغایرتی با استانداردهای ملی مشاهده شده اقدامات قانونی به عمل آمده است، اظهار کرد: کارشناسان ابن اداره کل، با مراجعه به مراکز صنفی در سطح استان، کالاهای مختلف را به لحاظ داشتن نشان استاندارد، کد ده رقمی، تاریخ تولید و انقضای معتبر، مورد بررسی قرار می دهند.

وی افزود: در صورت مشاهده هرگونه تخلف در عرضه و فروش کالاهای فاقد استاندارد و مندرجات لازم، این کالاها از مراکز صنفی جمع آوری و برابر مقررات سازمان ملی استاندارد ایران، با متخلفان امر برخورد می شود.

سرپرست اداره کل استاندارد استان زنجان یادآور شد: شهروندان می توانند در راستای اطمینان از صحت علامت استاندارد، کد ده رقمی مندرج در ذیل علامت استاندارد را به سامانه پیامکی ۱۰۰۰۱۵۱۷ ارسال کنند.

وی افزود: در صورت مشاهده هرگونه مغایرت در محصول خریداری شده، موارد را از طریق سامانه تلفنی ۱۵۱۷ به این اداره کل اطلاع دهند، تا با خاطیان امر، طبق موازین و مقررات سارمان ملی استاندارد برخورد شود.

گزارش خطا / تخلف

نوع تخلف یا مشکل را مشخص کنید *
Select an option
توضیحات *
Fill out this field

مطالب مرتبط

دیدگاه شما چیست؟

آخرین اخبار
پربحث ترین اخبار
یادداشت
فهرست