لایحه ایجاد منطقه ویژه اقتصادی در زنجان چه می‌شود؟؛

منطقه ویژه اقتصادی زنجان در ایستگاه مجلس..!

 

 

ایجاد مناطق آزاد اقتصادی در راستای محرومیت زدایی است، این جمله را امروز مرتضی بانک، مشاور رییس جمهوری و دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی رسانه ای کرد.

به گزارش همدلی‌زنجان؛ وی با بیان این مطلب اظهار کرد که نگاه دولت توسعه مناطق محروم و رفتن آنها به سمت رونق اقتصادی است بنابراین ایجاد هشت منطقه آزاد تجاری و ۱۲ منطقه ویژه اقتصادی در همین راستا خواهد بود. تلاش خواهیم کرد تولید در مناطق جدید به سمت تولیدات صادراتی سوق داده شود تا توان رقابت با کشورهای دیگر را در مقاصد هدف داشته باشیم.

مرتض بانک با اظهار امیدواری از اینکه بتوان نظر مجلس را برای نسبت به این موضوع جلب کنند، اظهار کرد که لایحه دولت مبنی بر ایجاد هشت منطقه آزاد تجاری و ۱۲ منطقه ویژه اقتصادی در کشور بوده است.

گفتنی است لایحه منطقه ویژه اقتصادی زنجان نیز در غالب این لایحه قرار دارد که تاکنون به دلیل مخالفت مجلس با ایجاد مناطق آزاد تجاری و ویژه اقتصادی مصوب نشده است.

عمده دلیل مجلس برای مخالفت با این لایحه خارج شدن مناطق ویژه اقتصادی و آزاد تجاری با اهداف اصلی خود در راستای تقویت تولید و توسعه صادرات داخلی بوده است.

باید دید موضع نهایی مجلس در این خصوص چه خواهد بود، اما برخی از مسئولان معتقدند مجموع نمایندگان مجلس شورای اسلامی با ایجاد این مناطق موافق نیستند.

 

 

 

 

Print Friendly, PDF & Email