1. اخبار استان
  2. موانع توسعه فرودگاه و پروازها از مبدأ و به مقصد زنجان

کد خبر: 30485

در جلسه کارشناسی شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی استان زنجان بررسی شد

موانع توسعه فرودگاه و پروازها از مبدأ و به مقصد زنجان

جلسه کارشناسی شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی استان زنجان، روز سه شنبه ۹ خردادماه سال جاری با حضور نمایندگان بخش خصوصی و مسئولان دستگاه‌های اجرایی استان با دستور جلسه بررسی موانع توسعه پروازها و فرودگاه از مبدأ و به مقصد زنجان در محل سالن جلسات شهید شهریاری اتاق بازرگانی زنجان برگزار شد.

به گزارش همدلی‌زنجان، حسین بازرگانی عضو هیأت رئیسه اتاق بازرگانی زنجان در این جلسه که در بخش‌های مختلف مورد بحث و تبادل نظر اعضا قرار گرفت، با بیان اینکه حل مشکلات و تسهیل تجارت صاحبان صنایع و فعالان بخش خصوصی از جمله رسالت‌های اتاق بازرگانی زنجان می باشد، ابراز کرد: با توجه به اینکه زنجان به عنوان دومین شریک تجاری کشور ترکیه در ایران مطرح است، یکی از دلایل پیگیری ایجاد خط پروازی زنجان به استانبول و بالعکس می‌باشد.

وی با تاکید بر اینکه توسعه پروازها از مبدا و مقصد استان زنجان نیازمند یک کار گروهی هماهنگ و با همکاری همه بخش های دخیل می باشد، تصریح کرد: در این راستا برخی از تسهیلات همچون سرویس های تاکسیرانی با کیفیت برای جذب مسافران و همچنین توجه به دیگر مولفه توسعه پرواز و فرودگاه زنجان ضروری است.

بازرگانی با اشاره به موقعیت استراتژیک استان زنجان در کشور و نزدیکی به بیش از نیمی از جمعیت کشور در یک فاصله کوتاه زمانی، خاطرنشان کرد: امکانات فرودگاهی و ترمینالی در فرودگاه زنجان باید توسعه پیدا کند.

علی شاهمرادی عضو دیگر هیأت رئیسه اتاق بازرگانی زنجان نیز در این جلسه با بیان اینکه توسعه پروازها از محل فرودگاه زنجان موجب توسعه راه و سایر امکانات رفاهی و تسهیلی دیگر در این مسیر خواهد بود، ابراز کرد: دومین شریک تجاری کشور ترکیه استان زنجان می باشد که این مهم یک امکان خوب برای توسعه اقتصادی استان زنجان بوده و در همین راستا ایجاد خط پروازی بین زنجان استانبول و استانبول به زنجان از سوی اتاق بازرگانی زنجان پیگیری می شود.

در ادامه این جلسه گزارشی از بررسی مشکلات فرودگاه زنجان و همچنین تجارب دیگر کشورها در توسعه فرودگاه‌ها و پروازها به همت اتاق بازرگانی زنجان در جلسه ارائه شد و در ادامه این جلسه نیز مباحثی از جمله بررسی پرواز های شرکت های مختلف هواپیمایی، مباحث پرواز چارتری، توسعه راه فرودگاه و مسیرهای آن و دیگر موارد مطروحه در جلسه مورد بحث و تبادل نظر حاضرین قرار گرفت.

گزارش خطا / تخلف

نوع تخلف یا مشکل را مشخص کنید *
Select an option
توضیحات *
Fill out this field

تبلیغ در همدلی
خبر بعدی
۲۳ خانه هلال در استان زنجان مجهز به تجهیزات امدادی شد
خبر قبلی
نخستین کاروان حجاج زنجانی راهی سرزمین وحی شد
مطالب مرتبط

ـ دیدگاه های ارسال شده، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
ـ پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
ـ پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
آخرین اخبار
پربحث ترین اخبار
یادداشت
فهرست