1. اجتماعی
  2. میزان نزاع در زنجان به نسبت جمعیت بالاست!

کد خبر: 21016

میزان نزاع در زنجان به نسبت جمعیت بالاست!

طی روزهای گذشته رئیس کل دادگستری استان زنجان از بالا بودن میزان نزاع در استان زنجان انتقاد و خواستار توجه به این موضوع و کار مطالعاتی و پژوهشی برای بررسی ابعاد آن شده بود.

به گزارش همدلی زنجان؛ برخی چالش های اجتماعی در استان زنجان خبر و یا مسئله و مشکل جدیدی نیست و هر از چندگاهی با یک اظهارنظر و گزارش رسانه ای مجدد در جامعه زنجان مطرح می شود که موضوع نزاع ها در استان زنجان نیز یکی از آن ها است. موارد دیگری نیز به عنوان مسائل و مشکلات اجتماعی در استان زنجان در سال های گذشته مطرح بوده که اقدام مشخص و رویکرد علمی و عملیاتی روشنی برای آن توسط متولیان صورت نگرفته است.

در کنار مسائل و مشکلات اجتماعی، چالش های فرهنگی نیز در شهرهای استان مشخصا مشهود بوده و با مسائل اجتماعی نیز ارتباط دارند. اصولا در استان زنجان و مشخصا در شهر زنجان به عنوان پرجمعیت ترین شهر استان، اقدام فراگیری برای کاهش مشکلات فرهنگی-اجتماعی صورت نگرفته و مشخص نیست اعتبارات این حوزه دقیقا چگونه و در چه زمینه ای هزینه می شود!

مطابق آخرین آماری که در خصوص میزان نزاع در استان زنجان ثبت شده، مربوط به ۱۰ ماهه سال ۹۹ بوده که سازمان پزشکی قانونی مجموع آن را ۸ هزار و ۲۸۱ فقره عنوان کرده است. میزان مراجعاتی که ناشی از انواع نزاع در استان زنجان بوده است. از این میزان ۲ هزار و ۲۹۲ مورد مربوط به مراجعات بانوان بوده است.

این میزان در مجموع سال ۹۸ به میزان ۹ هزار و ۶۲۶ مورد بوده است. در سال ۹۸ استان تهران بالاترین میزان نزاع به تعداد ۹۹ هزار و ۹۰۷ مورد را ثبت کرده است. اعداد کلی میزان نزاع ها مورد خاصی از نگرانی در خصوص وضعیت کمی نزاع در استان زنجان را نشان نمی دهد اما قیاس و تناسب با میزان جمعیت موجب می شود تا وضعیت استان زنجان بحرانی باشد.

در سال ۱۳۹۸، به ازای هر ۱۰۰ هزار نفر جمعیت کشور، ۶۹۲ نفر برای معاینه نزاع به مراکز پزشکی قانونی مراجعه کردند. محاسبات آماری سازمان پزشکی قانونی کشور نشان می دهد که در این سال، استان های اردبیل با ۹۶۹، آذربایجان شرقی با ۹۰۶، البرز با ۸۸۲ و زنجان با ۸۷۹ مراجعه بیشترین آمار مصدومین نزاع را بر حسب جمعیت (هر ۱۰۰ هزار نفر) داشته اند.

در همین سال آمار مراجعان نزاع بر حسب جمعیت در استان های هرمزگان با ۲۵۶، سیستان و بلوچستان با ۲۸۰ و بوشهر با ۳۰۹ مورد مراجعه کمتر از دیگر استان ها بود.

گزارش خطا / تخلف

نوع تخلف یا مشکل را مشخص کنید *
Select an option
توضیحات *
Fill out this field

تبلیغ در همدلی
خبر بعدی
چرا «صدای روسیه» و «صدای چین» ایجاد نمی شود؟!
خبر قبلی
وضعیت سیاه کرونایی زنجان؛ ۵۰ کرونایی دیگر بستری شدند!
مطالب مرتبط

ـ دیدگاه های ارسال شده، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
ـ پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
ـ پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
آخرین اخبار
پربحث ترین اخبار
یادداشت
فهرست