ناکارآمدی نظام اجرایی و کارکردهای غیربهره ورانه دلیل اصلی مشکلات است

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان زنجان با بیان اینکه امروز کشور با مشکلاتی مواجه است که ناشی از ناکارآمدی نظام اجرایی و کارکردهای غیربهره ورانه دلیل اصلی مشکلات است، گفت: راه نجات از وضعیت کنونی، بهبود شاخص های توسعه یافتگی است

به گزارش “همدلی‌زنجان”؛ شهرام طهماسبی در چهارمین جلسه شورای راهبری توسعه مدیریت استان در سال ۱۳۹۷، ضمن تبریک فرارسیدن چهلمین بهار انقلاب، اظهار کرد: ما در طول این چهل سال، پیشرفت های خوبی در حوزه های فرابخشی داشته ایم و شاخص های کمی بیانگر این هستند که از زمان شروع انقلاب مسیر روبه رشدی داشته ایم اما متاسفانه نتوانسته ایم به توسعه مورد نظر برسیم.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان زنجان ادامه داد: کشور ما جزء کشورهایی است که نظام برنامه ریزی را زودتر از بقیه در سال ۱۳۴۰ آغاز کرده است و از آن زمان تاکنون ۱۲ برنامه توسعه شامل ۶ برنامه قبل از انقلاب و ۶ برنامه بعد از انقلاب داشته ایم، در حالی که بسیاری از کشورهای توسعه یافته کنونی، در آن زمان حتی نظام برنامه ریزی را آغاز نکرده بودند.
وی خاطرنشان کرد: ما اکنون با انبوهی از مشکلات مختلف شامل بحران آب، انرژی، بیکاری، زیست محیطی و بهره وری در حوزه اقتصاد مواجهیم.
طهماسبی اظهار داشت: علت اصلی این مشکلات، ناکارآمدی نظام اجرایی و کارکردهای غیربهره ورانه است و ریشه این ناکارآمدی ها سوء مدیریت است.
وی تصریح کرد: گرانترین کالای تولیدی در دنیا مدیران به ویژه مدیران نظام اقتصادی هستند. ما در این چهل سال نتوانسته ایم به میزان لازم به زیربناهای توسعه بپردازیم و به ویژه در حوزه انتصاب و انتخاب به حرفه ای گری در مدیریت توجه لازم را نداشته ایم.
ما در مسیر توسعه به رقم صرف هزینه های بسیار هنوز درجا میزنیم، تاکید کرد: البته ما در بعضی موارد رتبه های بسیار خوبی در سطح جهان داریم اما کشور توسعه یافته کشوری است که در اکثر موارد به طور متوازن به توسعه یافتگی برسد.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان زنجان تاکید کرد: تنها راه نجات از وضعیت کنونی، بهبود شاخص های توسعه یافتگی و داشتن استراتژی های های لازم جهت بهبود شاخص های ارزیابی و عملکردی است و جهت نیل به این اهداف نیازمند پرورش مدیران حرفه ای هستیم.
شهرام طهماسبی در پایان صحبت های خود پیشنهاد داد که شاخص های ارزیابی عملکرد توسط کمیته های کارشناسی مورد بررسی قرار گیرد تا شناخت عمیقی از مشکلات دستگاه ها بدست آوریم. این شورا حتی می تواند با بررسی های لازم، جهت انتصاب مدیران پیشنهاداتی را ارائه کنند.

گزارش خطا / تخلف

نوع تخلف یا مشکل را مشخص کنید *
Select an option
توضیحات *
Fill out this field

تبلیغ در همدلی
خبر بعدی
برفروبی ۸۴ هزارکیلومتر- باند از راه‌های اصلی استان زنجان
خبر قبلی
افتتاح ۲۰ پروژه اجرای طرح هادی در استان همزمان با ایام دهه فجر
مطالب مرتبط

ـ دیدگاه های ارسال شده، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
ـ پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
ـ پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
آخرین اخبار
پربحث ترین اخبار
یادداشت
فهرست