1. اخبار استان
  2. نشست خبری استاندار زنجان و چند نکته!

کد خبر: 29838

نشست خبری استاندار زنجان و چند نکته!

احمد اسدی

امروز در نشست خبری استاندار زنجان، برخی از خبرنگاران سوالات و انتقاداتی را طرح کردند و برخی از عمکلرد استاندار و زیرمجموعه های استانداری تمجید کردند. برخی نیز گزارش عملکرد دادند و در کل فضای نشست خبری استاندار زنجان فضای شطرنجی بود که غبار بر آن سایه افکنده بود.

احمد اسدی- همدلی‌زنجان؛ استاندار زنجان در بخشی از سخنان خود به خبرنگاران توصیه کرد کتاب بخوانند، مطالعه خوب داشته باشند تا انتقادهای بهتری انجام دهند. محسن افشارچی همچون یک معلم، به خبرنگاران توصیه کرد مطالعه کنند. در این خصوص باید گفت عالی ترین مقام استان به مدیران زیرمجموعه خود در استان نیز توصیه می کند کتاب بخوانند؟

یا کمی مطالعه کنند، یا یاد بگیرند یک مدیر باید چه شاخصه های مدیریتی داشته باشد؟ به نظر می رسد این توصیه باید به مدیران دولتی، دوستان، افراد معتمد، هم حزبی ها و هم گروهی ها سیاسی نیز انجام شود. چرا که مطالعه برای همه نیاز است به ویژه افرادی که سرنوشت ملت در دست آن ها است.

اگر شما امروز از متخصصین کشور سوال کنید، در حوزه نیروی انسانی کشور نیازمند تقویت کدام بخش ها است یکی از آن ها مدیریت است و دیگری قطعا اقتصاد! اما آن ها نخواهند گفت نیازمند خبرنگاران قوی هستیم! هرچند خبرنگار متخصص یک ضرورت برای مطالبه گری حرفه ای است و امروز واقعا در کشور به ویژه در استان ها نیازمند نیروی حرفه ای در این حوزه هستیم. اما بیش از آن قطعا نیازمند مدیران واقعی و دارای شایستگی در بدنه دستگاه های دولتی هستیم.

امروز محسن افشارچی به عنوان یک چهره سیاسی در بالاترین سطح تصمیم گیری استانی، و دیروز به عنوان یک چهره دانشگاهی، در پاسخ به تغییر مدیرانی چون آذرپیوند، نتوانست تمام حقایق را بازگو کند! و نتوانست در خصوص ناآرامی های اخیر زنجان گزارش کاملی بدهد. این ها یک بخش تلخ از واقعیت های مدیریتی استان و کشوراست و با مطالعه و کتاب خواندن نیز قابل علاج نیست.

در عصر حاضر شما هیچ مدیر و مسئول دولتی را نمی توانید پیدا کنید، تا فرزندان خود را تشویق کند تا یک خبرنگار شوند! اما یقینا فرزندان آن ها می توانند جا پای پدرانشان بگذارند و یک سیاستمدار و مدیر شوند! حتی برخی مدیران در کشور سهمی برای خود و خانواده خود از مناصب و موقعیت ها قائل هستند.

محسن افشارچی امروز یک نکته قابل تامل نیز گفت. وی تاکید کرد خبرنگاران یک نسخه از سند مهندسی فرهنگی استان زنجان و برنامه های که مدیران دولتی به وی برای سال آتی داده اند را مطالعه کنند و ضمن تحلیل آن نظرات خود را ارائه کنند. مطابق همان سند از مدیران مطالبه کنند. در این خصوص باید گفت هر وقت استانداری همین اسناد و برنامه ها را عینا در اختیار خبرنگاران قرار داد قابل تحلیل است و تاجایی که نگارنده از این مدیران دیده محافظه کاری بوده و معمولا کسی داده و سندی ارائه نمی کند!

نمونه کوچک آن اینکه وقتی در خصوص یک پروژه اجتماعی-فرهنگی به معاون سیاسی استاندار مسائلی را انتقال دادم! در کمال ناباوری احساس کردم فضا بیشتر امنیتی است تا علمی! که بتوان در خصوص دغدغه های اجتماعی و فرهنگی به یک مباحثه و گفتمان مشترک رسید! از اینرو داشتن یک فهم مشترک علمی و کارشناسی درست از مسائل پیش زمینه ابتدایی برای ایجاد یک رویکرد سازنده انتقادی-اصلاحی است.

وقتی برخی مدیران دولتی که استاندار زنجان به عنوان یک معلم کتابخوان همه آن ها را منصوب کرده، از حداقل های علمی برای ایجاد یک فضای گفتمانی محروم هستند! اصولا انتقاد سازنده توام با راهکار کاری بیهوده است و نتیجه ای نخواهد داشت. مشکلات کلان اقتصادی در کشور موجب شده حداقل های توان مدیران استانی نیز تضعیف شود و حداقل امیدها برای انجام کارهای بزرگ رنگ ببازد!

 

 

گزارش خطا / تخلف

نوع تخلف یا مشکل را مشخص کنید *
Select an option
توضیحات *
Fill out this field

تبلیغ در همدلی
خبر بعدی
یک و نیم روز اقامت رایگان برای مسافرات ۴ شبه به زنجان
خبر قبلی
علیرضا فیروزفر، صندلی شهرداری زنجان را ترک می‌کند؟
مطالب مرتبط

ـ دیدگاه های ارسال شده، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
ـ پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
ـ پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

1 دیدگاه
بیشترین رأی
تازه‌ترین قدیمی‌ترین
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

از عملکرد مثبت استاندار زنجان همین بس که زیرمجموعه خود استانداری به نام سازمان همیاری شهرداریها قریب به ۹ ماه است که حقوق پرسنل رو پرداخت نکرده اند و کارکنان همگی به خاک نشسته اند و زندگی همه اونها متلاسی شده.

آخرین اخبار
پربحث ترین اخبار
یادداشت
فهرست