1. اخبار استان
  2. نمایندگان استان زنجان برای افزایش بودجه تلاش نمی کنند!

کد خبر: 27962

استاندار زنجان در دیدار با مردم خرمدره:

نمایندگان استان زنجان برای افزایش بودجه تلاش نمی کنند!

افزایش ساعات کاری این مراکز در سطح استان

استاندار زنجان با تاکید بر اینکه هر سه قوای  مجریه، مقننه و قوه قضائیه در مقابل مردم و مشکلات کشور، مسئول هستند، گفت:  وجود مشکلات و ناملایمات نافی مسئولیت ما در راستای حل مشکلات کلان را نفی نمی کند و باید انرژی گذاشته و تلاش کنیم.

به گزارش همدلی‌زنجان؛  به نقل از استانداری زنجان؛  محسن افشارچی  در هفتمین روز از هفته دولت و در سفر یکروزه  به خرمدره، در دیدار چهره به چهره با مردم این شهرستان به نقش مهم بودجه تملک دارایی ها در  عمران و توسعه اشاره کرد و یادآور شد: اگر بودجه نباشد به عنوان مسئول نمی توانم هیچ قولی از بابت انجام امور عمرانی که نیازمند تامین  هزینه از محل بودجه تملک دارایی است بدهم.

وی با اظهار نارضایتی از عدم تلاش نمایندگان استان برای جذب بودجه بیشتر  با وجود درخواست های مکرر خود از آنها  گفت: سال گذشته رایزنی های بسیاری با نمایندگان استان در مجلس برای افزایش بودجه تملک دارایی استان داشتم اما متاسفانه بودجه استان حتی ۵۰ میلیارد تومان هم افزایش نیافت.

 استاندار زنجان  به بودجه ناچیز استان اشاره کرد و افزود: سهم استان از بودجه تملک دارایی در سال جاری ۹۵۰ میلیارد تومان است که در مقایسه با استان های همجوار بسیار پایین است. این  در حالی است که از بودجه امسال  فقط ۶۰  میلیارد تومان تخصیص یافته است که ۳۰ میلیارد آن نیز اوراق بهادار است.

وی با تاکید بر اینکه  امسال باید مجموعه مدیریتی استان  که نمایندگان استان و  استاندار را شامل می شود،  پیگیر افزایش  حداقل ۳۰۰ تا ۴۰۰ میلیارد تومانی  بودجه تملک دارایی نسبت به رقم فعلی باشند، اظهار کرد با افزایش بودجه، در حوزه عمران و آبادانی و ایجاد زیرساخت ها دستمان باز تر خواهد بود.

محسن افشارچی گفت: حتی اگر ۵۰ درصد آن بودجه را هم اختصاص دهند، ۷۰۰ میلیارد تومان خواهد بود که بهتر از شرایط فلی بودجه است.

استاندار زنجان با تاکید بر اینکه همه چیز ساز و کار قانونی دارد و نمی‌توان بدون آن هیچ اقدامی کرد اظهارداشت: اول باید بودجه درست  شود تا بعد بتوان بر اساس آن در حوزه زیرساخت های عمرانی طرح یا پروژه هایی را تعریف و به مرحله عملیاتی اجرایی رساند

افشارچی  با بیان اینکه  احساس خوبی از بودن در میان مردم  دارم  گفت:  شنیدن حرف ها و مشکلات مردم  باعث می شود بیش از پیش نسبت به تعهد و مسئولیتم تلاشگر باشم  و انرژی بیشتری برای انجام آن بگذارم.

وی با اشاره به اینکه صادقانه در کنار شما  هستم اظهارداشت:  مطمئن باشید همه  مسائلی که در این دیدار مطرح شد به صورت مکتوب جمع آوری و در حل و فصل آن ها تلاش می کنیم.

در اظهار نظرها و قضاوت ها باید موارد مثبت و اقدامات انجام شده را هم دید.

نباید در اظهارنظرها و قضاوت ها بی انصافی کرد 

 استاندار زنجان با اشاره به مسائل و مشکلات کلی کشور که همه با آن سر و کار دارند گفت: بر کسی پوشیده نیست  که برخی از مسائل و مشکلات فعلی مطرح شده در این دیدار  به چند سال گذشته برمی گردد که مسئولان مربوطه در خصوص آن جدی نبودند.

 افشارچی با تاکید بر اینکه نباید در اظهارنظرها و قضاوت ها بی انصافی کرد  اظهار داشت: کشور با مشکلات بسیاری درگیر است و اتفاق‌های ناگواری داشتیم که ۲ موج تحریم همواره بر ما تحمیل  و در سالهای گذشته به نظام خورده است.

وی گفت: خوبیت ندارد منِ مسئول در دولت جدید، بخواهم همه چیز را که در گذشته بوده زیر سوال ببرم.

بعضی از مسئولان کوتاهی کرده و همت نکردند

استاندار زنجان با بیان اینکه در اظهار نظرها و قضاوت ها باید موارد مثبت و اقدامات انجام شده را هم ببینیم گفت: نظام جمهوری اسلامی  مفهوم یکپارچه است و نمی توانیم همه چیز را زیر سوال ببریم اگرچه در مواقعی بعضی از مسئولان کوتاهی کرده و همت لازم را به خرج نداده اند.

 استاندار زنجان با اشاره به  اینکه بر اساس بررسی های انجام شده در سازمان برنامه و بودجه توسعه یافتگی در سطوح مختلف تعریف و طبقه بندی شده است افزود: در  حوزه استحفاظی استان زنجان  از سمت تهران  اولین شهرستان خرمدره و آخرین شهرستان ماهنشان و خدابنده است گفت:  میزان توسعه یافتگی در هر یک از این شهرستان ها به صورت نسبی است و ما باید تلاش بیشتری در این حوزه داشته باشیم.

افشارچی با تاکید بر اینکه در چند سال گذشته برخی از اقداماتی که باید در روند آن تغییر و تحول ایجاد می شد، نشده است اظهارداشت:  این امر باعث ایجاد بسیاری از مشکلات شده است.

 وی با بیان اینکه بسیاری از تلاش ها در حوزه ساخت و سازهای دولتی در طول ۴۰ سال گذشته  نتوانسته است در بهبود حال مردم تاثیر گذار باشد گفت: کند به عنوان نمونه بسیاری از دستگاه ها و ارگان های دولتی دارای مجموعه های ورزشی هستند اما مردم هرگز از آنها استفاده نکرده اند.

 استاندار زنجان به ۲ نوع بودجه کشوراشاره کرد و  افزود: یک نوع آن مربوط به بودجه هزینه‌ای و برای پرداخت حقوق کارکنان دولت است و بودجه دیگر تملک دارایی است  که برای زیرساخت های عمرانی  از جمله جاده  پل و عمران تعریف شده است.

افشارچی اظهار داشت بودجه تملک دارایی استان های  دیگر از جمله  کردستان و لرستان ۲برابر بودجه زنجان، بوده و گیلان هم  بیشتر از زنجان است…

  وی گفت: از بودجه امسال  فقط ۶۰ میلیارد آن تخصیص داده شده است.

استاندار زنجان خطاب به نمایندگان استان در مجلس هم گفت: تاکنون از آنچه که در اختیار استان بود، حدود یک هزار میلیارد تومان در اختیار شهرداری ها و دهیاری ها قرار داده شده است.

مشکل بودجه  باید در مجلس درست شود

 افشارچی اظهارداشت: در بخش بودجه تملک دارایی های استان به صورت تاریخی عقب هستیم چرا که استان های همجوار و هم سطح ما بسیار جلوتر از ما هستند و  این مسئله و مشکل باید در مجلس درست شود.

وی با تاکید بر اینکه روی این بودجه اصلاً حساب نمی کنیم  تصریح کرد: درصدد افزایش اعتبارات از دیگر حوزه ها هستیم بطوری که  در حوزه مالیات نزدیک به ۷۰۰ میلیارد تومان مالیات مازاد داشتیم که از صنایع گرفتیم.

وی با بیان اینکه این میزان مالیات اخذ شده  کاملا قانونی بوده  و هیچ موردی هم ندارد گفت: باید تلاش کنیم که ۵۰ درصد  این مبلغ را به استان برگردانیم چون  مبالغ قابل توجهی  است و می توانند در عمران استان تاثیرگذار باشد.

گزارش خطا / تخلف

نوع تخلف یا مشکل را مشخص کنید *
Select an option
توضیحات *
Fill out this field

تبلیغ در همدلی
خبر بعدی
توازن و محرومیت‌زدایی رویکرد پروژه های هفته دولت است
خبر قبلی
تعاونی‌ها بستری مناسب برای توزیع متوازن ثروت در جامعه هستند
مطالب مرتبط

ـ دیدگاه های ارسال شده، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
ـ پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
ـ پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
آخرین اخبار
پربحث ترین اخبار
یادداشت
فهرست