1. اخبار استان
  2. هدایت آب های زیر سطحی محدوده رختشویخانه به فاضلاب شهری

کد خبر: 28144

هدایت آب های زیر سطحی محدوده رختشویخانه به فاضلاب شهری

گردشگری زنجان، جاذبه های تاریخی زنجان، زنجان گردی

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار زنجان گفت: شناسایی مسیر آبهای زیر زمینی محدوده رختشویخانه با هم افزایی دستگاه های ذیربط به سرعت انجام خواهد شد.

به گزارش همدلی‌زنجان؛ سید محمدشعاعی در جلسه بررسی مشکلات رختشویخانه اظهار کرد: راه حل های موقتی دیگر پاسخگوی مناسبی برای رفع مشکلات مجموعه رختشوی خانه نیست.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار زنجان با بیان اینکه اقدامات انجام شده متناسب با حجم مشکل نبوده،  بیان کرد: شبکه انتقال موقتی که آبهای زیرزمینی از بنای رختشویخانه به بیرون ایجاد شده  ناکارآمد بوده و باید به سرعت اصلاح شود.

وی افزود: در اولین گام نقشه مسیر آبهای زیرزمینی در محدوده رختشویخانه باید شناسایی و شبکه انتقال به فاضلاب شهری به سرعت اجرا شود.

سید سعید صفوی، مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری استان زنجان با بیان اینکه رختشویخانه خانه همه مردم است، گفت: متأسفانه کانال‌های که در محدوده بنای رختشویخانه شهر زنجان وجود داشت با توسعه شهری دچار آسیب شدند و باعث  عدم دفع مناسب آب و نزولات آسمانی در منطقه شده است.

وی افزود: اشباع شدن میزان آب موجود در کف که به صورت جذبی در برخی از کانال‌ها عمل می‌کند، باعث شده که آب به قسمتی از  بنای رختشویخانه نفوذ کند.  رفع کامل خطر نفوذ آب و رطوبت در بخش هایی از این بنای تاریخی نیازمند احیای قنات های ضلع شرقی بنا است.

علیرضا جزء قاسمی، مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان زنجان  با اشاره به نشت آب‌های زیرسطحی به برخی اماکن در محدوده بافت تاریخی شهر زنجان گفت: باید تلاش شود تا با اجرای پروژه فاضلاب شهری مشکل نشت آب به بنای رختشویخانه زنجان رفع شود

وی افزود: شرکت آب و فاضلاب در راستای وظایف اجتماعی خود، اجرای پروژه های جمع آوری فاضلاب در این منطقه را با اعتباری افزون بر ۲۰۰ میلیارد ریال در اولویت قرار داده و اجرا می کند که با اجرای این پروژه، انفصال شبکه در محور دلجویی مرتفع شده و این شبکه به مدار بهره برداری وارد شود.

غلام حسن احمدی، معاون خدمات شهری شهرداری زنجان با بیان اقدامات انجام شده در سالهای گذشته گفت: زهکش های مختلفی در منطقه ایجاد شده که در حال حاضر کارایی خود را از دست داده اند. در سالیان گذشته قناتهای مسیر احیا شده بودند. این قنات ها نیز دیگر کارایی مناسبی در انتقال آبهای زیرسطحی ندارند.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای زنجان با بیان علل بروز مشکل گفت: یکی از راهکارهای حل این موضوع احیای قناتها و یا ایجاد شبکه انتقال آبهای زیرزمینی است. مسیرهای سنتی عبور آبهای زیر زمینی کارکرد خود را از دست داده است.

شهردار منطقه سه زنجان در این جلسه گفت:  از سال ۱۴۰۰ کانال‌های آب و فاضلاب شهری توسط شهرداری از جنوب شهر به سمت شمال شهر در حال لایروبی است.

احمد صفا با بیان راهکارهای فوری رفع مشکل ادامه داد: اجرای طرح ایجاد زهکشی و شبکه انتقال آب باید به سرعت انجام شود.

گزارش خطا / تخلف

نوع تخلف یا مشکل را مشخص کنید *
Select an option
توضیحات *
Fill out this field

تبلیغ در همدلی
خبر بعدی
آقای مسئول سرعتگیر استاندارد دارد…!
خبر قبلی
اجرای ۷ پروژه ملی راه سازی در زنجان
مطالب مرتبط

ـ دیدگاه های ارسال شده، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
ـ پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
ـ پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
آخرین اخبار
پربحث ترین اخبار
یادداشت
فهرست