معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار زنجان:

هدفمند شدن تولید و صادرات می تواند به رفاه مردم منجر شود

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار زنجان با تاکید بر نقش موثر و سازنده برخی عوامل در تولید و صادرات گفت: تولید و صادرات  با هدفمند شدن آیتم هایی مانندآموزش، تامین مالی و بیمه، گمرک و مالیات،  اتفاق می افتد که رفاه را به دنبال دارد.

به‌ گزارش همدلی‌زنجان؛ خلیل قاسملو در جلسه توسعه صادرات استان زنجان با اشاره به ۴۵ درصد رشد بهره وری که از ۸.۷  رشد اقتصادی هدفگذاری شده، باید اتفاق بیفتد، افزود: به نظر می رسد با همکاری دستگاههایی مانند فنی وحرفه‌ای، ظرفیت بسیاری برای توانمند سازی افراد در افزایش تولید و اشتغال وجود دارد.

وی  با بیان اینکه نتایج آمار منتشره از بازار نیروی کار در تابستان امسال، نرخ اشتغال۴۶.۶ را نشان می دهد گفت: اگر افراد ۱۵ سال و بالاتر از آن در استان را به طور تقریبی ۸۲۵ هزار نفر در نظر بگیریم، چیزی بالای ۳۰ هزار نفر شاغل را در استان شاهد هستیم.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری استان زنجان اظهار امیدواری کرد: با ادامه این روند حتی اگر رشد ۸.۷ درصد بطور کامل تحقق پیدا نکند، درصد بالایی از آن محقق شود.

قاسملو تصریح کرد: استان در وضعیت خوبی قرار دارد و نرخ بیکاری آن  ۵.۵ ۴درصد  است.

وی با اشاره به اینکه ۵۵ درصد خرید تضمینی گندم به  شهرستان خدابنده اختصاص داشت گفت:  امسال وضعیت  تولید سیب‌زمینی هم مطلوب است و عمده کشت سیب زمینی  استان در شهرستان کمتر توسعه یافته خدابنده است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار، نرخ تورم استان را هم تراز با میانگین متوسط کشوری عنوان کرد وگفت: این موضوع ناشی از بالا بودن هزینه سبد مواد غذایی  خانوارها در مناطق روستایی است.

قاسملو اظهارداشت: امیدواریم امسال تغییرات مثبتی  را در تورم روستایی و ضریب جینی  شاهد باشیم.

این مسئوول به عضویت ایران  در سازمان شانگهای چین هم اشاره کرد و گفت: وزارت کشور به دنبال بررسی زمینه همکاری های مشترک استان ها با شانگهای و کشورهای عضو  با هدف توسعه ارتباطات و تبادلت  تجاری است.

قاسملو از تقویت تعاملات تجاری با روسیه در سال های آتی به خاطر تغییرات ساختار بین المللی خبر داد و افزود: به خاطر فراهم شدن زمینه های همکاری مشترک ایران و روس، در آبان ماه امسال هیئت تجاری در همین راستا به روسیه  اعزام می شود.

گزارش خطا / تخلف

نوع تخلف یا مشکل را مشخص کنید *
Select an option
توضیحات *
Fill out this field

تبلیغ در همدلی
خبر بعدی
استاد فرهیخته چاقوسازی زنجان درگذشت
خبر قبلی
بکارگیری شیوه های نو در گفتگو با نسل جدید بسیار کارساز خواهد بود
مطالب مرتبط

ـ دیدگاه های ارسال شده، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
ـ پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
ـ پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
آخرین اخبار
پربحث ترین اخبار
یادداشت
فهرست